Tuesday, Apr. 16, 2024

Laureaci Ars Independent Festival 2015

Autor:

|

7 października 2015

|

Laureaci Ars Independent Festival 2015

Końcówka września bez wątpienia należała do Ars Independent Festival, katowickiego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i muzyki. Podczas gali wieńczącej wydarzenie przyznano 7 nagród oraz 4 wyróżnienia.

Jury w składzie: Łukasz Barczyk (Przewodniczący jury), Amélie van Elmbt oraz Łukasz Maciejewski, po zapoznaniu się z 6 filmami w ramach Konkursu Czarny Koń postanowiło przyznać tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2500 euro Nimowi Javidi za film „Melbourne„.

Za precyzję opowiadania, za umiejętność tworzenia wielowymiarowej opowieści, za skromną i funkcjonalną inscenizację podporządkowaną rozwojowi postaci i za umiejętność zaangażowania widza w nierozwiązywalne dylematy moralne bez zbędnego moralizowania i bez fałszywych odpowiedzi.tak brzmiało uzasadnienie decyzji Jury.

Jury w składzie: Anna Ida Orosz (przewodnicząca Jury), Ewa Borysewicz oraz Paweł Dębski po zapoznaniu się z 28 filmami w ramach Konkursu Czarny Koń Animacji postanowiło przyznać tytuł i statuetkę Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro Marcinowi Podolcowi za animację „Dokument”. Jury ujęła osobista, a zarazem uniwersalna historia i świetne połączenie różnych gatunków filmowych. Ponadto jurorzy zdecydowali również przyznać wyróżnienie dla Sarinie Nihei za animację „Mali ludzie w kapeluszach”, oraz dla Juliena Arnalowa za animację „W twoich oczach”.

Jury w składzie: Jakub Dvorský (Przewodniczący jury), Magdalena Cielecka oraz Marzena Falkowska, po zapoznaniu się z 6 grami w ramach Konkursu Czarny Koń Gier Wideo postanowiło przyznać tytuł i statuetkę Czarnego Konia Gier Wideo oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro Michaelowi Freiowi oraz Mario von Rickenbachowi za grę „Plug & Play„.

Jury w składzie: Justyna Koziarz (Przewodnicząca jury), Weronika Grygorcewicz oraz Mateusz Górniak, po zapoznaniu się z 6 filmami w ramach Konkursu Czarny Koń postanowiło przyznać Podkowę Młodych Emine Emel Balci za film „Zanim zabraknie mi tchu”.

Za dogłębnie i empatycznie pokazany świat głównej bohaterki, bezkompromisowe przedstawienie realiów Tureckich i podkreślenie istoty miłości oraz relacji międzyludzkich. A także za ukazanie wartości kina kobiecego oraz nowego kina tureckiego.

Po podliczeniu głosów publiczności organizatorzy Festiwalu przyznali Podkowę Publiczności w Konkursie Czarny Koń Nimowi Javidi za film „Melbourne” (średnia uzyskanych ocen: 3,93). Z kolei Podkowę Publiczności w Konkursie Czarnego Konia Animacji otrzymał Danny Madden za animację „Ulubione kawałki!” (średnia uzyskanych ocen: 4,13).

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
CINEMA_FORUM_logo_col
CINEMAFORUM – 14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych

Już za miesiąc w Warszawie odbędzie się CINEMAFORUM – czyli 14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych. To jeden z najważniejszych...

Zamknij