Saturday, Sep. 23, 2023

Nabór filmów do II edycji INTERCULTURAL VISUAL FORM

Autor:

|

11 grudnia 2016

|

Nabór filmów do II edycji INTERCULTURAL VISUAL FORM

Stowarzyszenie FORMATOVA zaprasza do zgłaszania filmów krótkometrażowych do II edycji polsko-francuskiego projektu Intercultural Visual Form (I.V.F. II). Tegorocznym tematem jest hasło: „Nie jestem stąd”. Pokazy odbędą się w lutym i marcu w Paryżu oraz Trójmieście.

IVF to projekt przedstawienia artystycznych projekcji wideo w miejscach publicznych. Ma na celu zaskoczenie publiczności obecnością sztuki w jej codziennym życiu i postawienie pytań na temat naszego dostępu do niej i tego, jak ją odbieramy.

Projekt odbywa się równocześnie w Polsce i we Francji. Do udziału można zgłaszać dowolne formy audiowizualne (dokumenty, fabuły, animacje) o maksymalnej długości 5 min. Członkowie stowarzyszenia FORMATOVA wybiorą filmy, które będą prezentowane podczas projekcji I.V.F. w Trójmieście i w Paryżu. Prace artystów z Polski będą prezentowane we Francji i na odwrót.

Nabór filmów jest dwustopniowy: do 10.01.2017 należy wypełnić formularz rejestracyjny, a do 10.02.2017 przesłać film. Szczegółowe informacje o rejestracji: http://formatova.com/pl/intercultural-visual-form-2-3/

Polsko-francuskie stowarzyszenie FORMATOVA zostało założone w styczniu 2015 roku w Paryżu. Jego głównym celem jest promocja sztuki audiowizualnej w przestrzeniach publicznych krajów europejskich. Członkom stowarzyszenia zależy także na promowaniu młodych lub nieznanych jeszcze artystów poprzez umożliwienie im przedstawienia swojej sztuki poza miejscami, które tradycyjnie są do tego przeznaczone.
Pierwsza edycja I.F.V. odbyła się w 2016 roku w Paryżu, gdzie przedstawione zostały prace studentów regionu Ile-de-France, zgromadzone wokół tematu międzykulturalności. Wybrane prace były wyświetlane w budynkach Sorbony i innych uczelni wyższych.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
slate
Czekamy na Twój film!

Uwaga, przed nami grubo zakrojona akcja, której kryptonimu jeszcze nie możemy ujawnić! Natomiast jedno jest pewne - w pierwszej połowie...

Zamknij