Tuesday, Mar. 5, 2024

Nagrodzone filmy MovieFon

Autor:

|

18 kwietnia 2011

|

 

 

NA BIEŻĄCO | JURY | NAGRODZONE FILMY | GALERIA

 

 

Po burzliwej dyskusji jurorów i chwilach pełnych trudnych wyborów, napięć wśród jury, a niepewności pośród oczekujących, ogłoszono zwycięzców I edycji ogólnopolskiego studenckiego konkursu filmowego MOVIEFON. Oto jak wyglądają rezultaty:

 

I MIEJSCE: „Moja Maryla” (reż. Marcin Stachewicz z Krakowa)

 

Humorystyczna opowieść o trudnej, nieszablonowej miłości. Doceniona została przede wszystkim za dojrzałą konstrukcję, scenariusz oraz doskonałe dopasowanie treści i formy. Zwycięzca głównej nagrody otrzymał 1000 PLN.

 

 

II miejsce: „Zew” (reż. Radosław Biel)

 

Film o trudach studenckiego życia, nadziei i rozczarowaniu, zombie i pizzy – a wszystko okraszone porządną dawką humoru. Dzięki tej właśnie humorystyce, przemyślanemu scenariuszowi i sposobu jego realizacji, film zajął drugie miejsce, a jego twórca otrzymał kamerę cyfrową.

 

 

III miejsce: „Heart beat night” (reż. Elżbieta Manuiło)

 

Chyba każdy chciałby widzieć świat przez różowe okulary, zapominając o problemach i przeszkodach – ale uwaga, później lepiej ich nie ściągać bo można narazić się na kaca. Szczęście jest używką, tak samo jak filmowanie – które w tym przypadku, dzięki spójnej konstrukcji, wysokim poziomie realizacji i postprodukcji, przyniosło twórczyni 3 nagrodę, czyli weekend w Zakopanem dla 2 osób.

 

 

WYRÓŻNIENIA:

  • * „Co słychać” (Michał Brożonowicz) – za bardzo wysoki poziom realizacji.
  • * „Przebudzenie” (Tomasz Markiewicz) – za bardzo wysoki poziom estetyczny produkcji.

     

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(1) Komentarz

  1. adrian
    18 kwietnia 2011 at 20:36

    Moim zdaniem Heart beat night był najlepszy :grin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
MovieFon – okiem Mateusza ‚Jimmiego’ Kłósia

  Finaliści wykazali się tym co najbardziej kochamy w niezależnej twórczości filmowej. Powiew świeżości, oryginalne podejście do tematu, eksperymentowanie z...

Zamknij