Tuesday, Feb. 7, 2023

„Niebo” w kinach od 22 lutego

Autor:

|

11 lutego 2013

|

„Niebo” w kinach od 22 lutego

„Niebo” – komedia niezależna w reż. Pawła Sarbinowskiego i Piotra Żukowskiego, która powstała przy współudziale Multimedia Polska, 22 lutego pojawi się w kinach.

„Niebo” to pełnometrażowy debiut dwóch reżyserów Pawła Sarbinowskiego i Piotra Żukowskiego, którzy poznali się kilka lat temu na planie filmowym Piotra Matwiejczyka. Film opowiada historię niespełnionego dramaturga z małego miasteczka, który przez pomyłkę trafia do Nieba. Poznaje tam wiele gwiazd i znanych osobistości, które nie do końca są szczęśliwe w niebiosach.

W rolę główną wcielił się Antoni Barłowski a towarzyszą mu na ekranie m.in. Przemysław Bluszcz, Wojciech Mecwaldowski, Edward Linde Lubaszenko, Aldona Orman, Jan Stawarz, Krzysztof Szekalski, Bodo Kox, Agata Stawarz, Krzysztof Łapiński, Michał Czaderna.

„Niebo” będzie pokazywane w wybranych kinach studyjnych w Polsce. Na początek obraz będą mogli zobaczyć widzowie w Poznaniu, Krakowie, Zamościu, Gorzowie Wielkopolskim i Dąbrowie Górniczej.

Produkcja została zrealizowana z środków prywatnych oraz przy udziale sponsorów, m.in. operatora kablowego Multimedia Polska. Spółka od blisko dziesięciu lat realizuje Program Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, wspierając niezależnych filmowców.

„Niebo” można było już zobaczyć na wielu festiwalach filmowych m.in.: na 10 Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych w Rzeszowie, Festiwalu Niezależnych Filmów Komediowych Barejada w Jeleniej Górze, Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni, Festiwalu Filmów Frapujących w Gorzowie Wielkopolskim, Przeglądzie Kina Niezależnego Spam w Pleszewie czy na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu, gdzie zdobył trzecią nagrodę Jury.

O kolejnych projekcjach kinowych można dowiedzieć się z oficjalnej strony filmu: http://www.niebo-film.pl/

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
house
Złapane w sieci #78 – House

"Dom" w kontekście filmowym kojarzył mi się zawsze ze starym polskim serialem, który opowiadał o mieszkańcach warszawskiej ulicy Złotej. Z...

Zamknij