Wednesday, Jul. 24, 2024

Powiększenie – nowy konkurs MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Autor:

|

22 stycznia 2014

|

Powiększenie – nowy konkurs MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty poszerza program o nową sekcję konkursową: Powiększenie, która jest skierowana do wrocławskiego środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych. 14. edycja festiwalu odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 lipca – 3 sierpnia 2014.

Celem nowej sekcji konkursowej festiwalu jest promocja twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również ich integracja z polską i zagraniczną branżą filmową. Ideą organizatorów festiwalu jest stworzenie młodym i niezależnym artystom możliwości zaprezentowania swoich filmów festiwalowej publiczności i mediom oraz nawiązania kontaktów branżowych.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich gatunków filmowych, niezależnie od metrażu, oraz dla prac wideo i wideoklipów. Organizatorzy Powiększenia świadomie nie stawiają granic gatunkowych ani metrażowych, aby włączyć do konkursu jak największą liczbę twórców, również tych działających na pograniczu filmu i sztuk wizualnych.

Zgłaszać można filmy nakręcone przez twórców mieszkających lub studiujących na terenie województwa dolnośląskiego, wyprodukowane przez instytucję lub firmę z siedzibą na terenie województwa dolnośląskiego, a także takie, których tematyka w bezpośredni sposób odnosi się do Wrocławia i Dolnego Śląska.

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:
- za najlepszy film w wysokości 10 tysięcy złotych,
- za najlepszy wideoklip w wysokości 5 tysięcy złotych,
oraz nagrodę specjalną dla uczestnika konkursu poniżej 40. roku życia (mieszkającego lub studiującego na Dolnym Śląsku) jest roczne stypendium w wysokości 12000 zł.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 15 marca 2014 roku na stronie festiwalu.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
KRF plakat
Pokaz filmów amatorskich w FIRLEJU

To nam się podoba! Być może pamiętacie, jak informowaliśmy o pokazie filmów amatorskich organizowanym we wrocławskim klubie Firlej. Jak się...

Zamknij