Tuesday, Mar. 5, 2024

Prapremiera Nieba na Prowincjonaliach.

Autor:

|

21 lutego 2012

|

 

24 lutego, podczas festiwalu Prowincjonalia, premierę będzie miał debiutancki film Pawła Sarbinowskiego i Piotra Żukowskiego pt. „Niebo”. To pełna zaskakujących obrotów akcji komedia, w której spotkamy m.in. Merlin Monroe, Chopina i Chucka Norrisa.

 

24 lutego podczas 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni odbędzie się premiera komedii „Niebo”. Film opowiada historię niespełnionego dramaturga Bogusia (w tej roli Antoni Barłowski), który przez przypadek trafia do „Nieba”- pensjonatu, w którym w niecodziennych okolicznościach spotkać można Merlin Monroe, (w tej roli Aldona Orman), Jima Morrisona czy Chopina (Grzegorz Szyma). Oczywiście nie mogło tam zabraknąć Jezusa (Włodek Dembowski – wokalista zespołu Łąki Łan) i Boga ( Krzysztof Łapiński) i jego asystentki (Agata Stawarz). Oprócz pensjonariuszy nad „Niebem” czuwają Chuck Norris (Jacek Pieniążek), faceci w czerni (Przemysław Bluszcz i Krzysztofa Szekalski). W filmie nie zabraknie też postaci łączących światy niebiański z ziemskim. W pensjonacie pojawi się urokliwa dziewczyna (Magda Kielar), tajemniczy dziadek (Edward Linde Lubaszenko) i jego wnuczek (Michał Czaderna).

 

 

W debiutanckim obrazie Piotra i Pawła nie zabraknie też ziemskich intryg. Zagadkę upozorowanej śmierci głównego bohatera spróbują rozwiązać detektywi: Wojciech Mecwaldowski i Bodo Kox, którzy na przesłuchanie biorą sąsiadkę graną przez…Jana Stawarza. A wszystko dokumentowała szalona ekipa telewizyjna, którą zagrał Kabaret Paka (Krzysztof Langer, Krzysztof Rogacewicz i Piotr Przeniosło). Trudno zgadnąć jak to się skończy, wiedząc, że „każdy ma takie niebo, jakie sobie wymyślił”.

 

Paweł Sarbinowski i Piotr Żukowski poznali się kilka lat temu jako współproducenci filmów Piotra Matwiejczyka. Zainteresowanie kinem niezależnym i chęć stworzenia czegoś własnego sprowokowała ich do wspólnego debiutu. Scenariusz do NIEBA wraz z rozwojem produkcji wzbogacali o nowe pomysły i wątki, których realizacją zainteresował się producent – Bogusław Job. Zdjęcia rozpoczęli latem ubiegłego roku.

 

„Niebo” to nie tylko debiut reżyserski. Pierwszy raz przy pełnometrażowym filmie fabularnym pracowali operatorzy: Michał Kępiński i Katarzyna Średnicka. Zdjęcia do filmu powstawały w „Reymontówce” w Chlewiskach (gmina Kotuń), w Warszawie, Rzeszowie, Jeleniej Górze i Wrocławiu.

 

Prapremiera filmu odbędzie się 24 lutego podczas 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni. Film powstaje w koprodukcji Alternatyvy (Ewa i Paweł Sarbinowscy) i Studia Filmowego Exd’art – Obrazy bez granic (Piotr Żukowski). Projekt powstał przy wsparciu m.in. Suzuki Motor Poland, Grupa Ecorys, Spółki Edu-Logistic i Elżbiety i Mariana Murawskich, oraz przy wsparciu finansowym spółki Multimedia Polska, która od wielu lat realizuje Program Wspierania Kina Niezależnego MultimediaOFF.

 

Oficjalna strona filmu: www.niebo-film.pl

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsze informacje o Solaninie!

  SOLANIN FILM FESTIWAL to czwarta edycja festiwalu filmowego, który wyrósł z pasji i wiary w kino. Solanin łączy w...

Zamknij