Friday, Sep. 29, 2023

Przegląd Filmów Amatorskich Łapa

Autor:

|

15 października 2010

|


 

Przegląd Filmów Amatorskich „Łapa” to prezentacja amatorskiej twórczości filmowej zrealizowanej na przestrzeni bieżącego roku przez miłośników kina amatorskiego i dobrej zabawy. Jest przedsięwzięciem niekomercyjnym ukierunkowanym na poznanie i kształcenie postaw odbiorców kina, chwilą intelektualnej rozrywki, skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

 

Istniejący od 2004 roku Przegląd był jedną z pierwszych inicjatyw filmowych w województwie podlaskim. Spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony twórców amatorów i widowni. Rokrocznie wzrasta liczba zgłaszanych produkcji z regionu, kraju i świata. Członkami jury są osoby związane z filmem, także krzewiące amatorski ruch filmowy.

 

Podmiotem przeglądu są utwory zgłoszone przez twórców do konkursu. Zgłaszane filmy poddawane są wstępnej selekcji i ocenie. Następnie prezentowane widowni na dużym ekranie.

 

Filmy ocenia powołane jury przyznając nagrody. Wyróżniamy filmy o szczególnych walorach artystycznych i technicznych, krzewiące tolerancję, ukazujące różnorodność kulturową.
Niezależnie od oceny jury wybierany jest film, który najbardziej zachwycił publiczność. Nagradzamy aparatami fotograficznymi, kamerami, elektroniką użytkową.

 

Promujemy nasze działania na różnych płaszczyznach medialnych: relacje telewizyjne, informacje internetowe, druki, pamiątkowe gadgety.

 

Dotychczas zrealizowaliśmy sześć edycji tej imprezy.
Do prac w jury zapraszani byli:

† Katarzyna Maciejko Kowalczyk (Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie, Jerzy Kalina reżyser filmów dokumentalnych i dziennikarz, Blanka Zawada, Agnieszka Kowalczyk absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Paulina Roszkowska (krytyk filmowy), Marcin Łuczaj (redaktor FDB.PL,Maciej Mikołajczyk- absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Jerzy Barańczuk (miłośnik sztuki i filmu, przedstawiciel Domu Kultury w Łapach).

 

Jeżeli masz ciekawy materiał filmowy, zmontuj go i wystaw do konkursu.

Nie dzielimy filmów na kategorie, uważamy, że 20 minut (prawie zawsze) wystarczy aby przerazić, rozbawić, pokazać, wzruszyć widza. Zgłoszenie filmu jest bezpłatne, udział w pokazach 4 grudnia w Domu Kultury również.

Zgłoszenia przyjmuje Dom Kultury w Łapach do 20 listopada 2010 r.

 

Zachęcamy do udziału i zapraszam na stronę główną przeglądu.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co czeka nas w tym sezonie na MovieWro?

  28 października po wakacyjnej przerwie do sali NOT wrocławskiego kina Warszawa powraca Akademia Filmu Dokumentalnego „MovieWro”. Stęskniona spotkań z...

Zamknij