Friday, Sep. 29, 2023

Rozmowy ze śmiercią – ostatni klaps padł

Autor:

|

18 kwietnia 2012

|

17 kwietnia padł ostatni klaps na planie krótkometrażowego filmu „Rozmowy ze śmiercią”. To najnowszy projekt Piotra Rzepki, twórcy związanego z warszawską Akademią Filmu i Telewizji.

 

Film jest opowieścią o młodym reporterze radiowym, którego nawiedza w mieszkaniu Śmierć. Chcąc „kupić” sobie kolejny tydzień życia, dziennikarz organizuje w swojej rozgłośni godzinną audycję – tytułowe „Rozmowy ze śmiercią”. Program z miejsca staje się przebojem.

 

„Śmierć i próba targowania się z nią o własne życie to bardzo mocno wyeksploatowany topos w naszej kulturze. Zawsze jednak przedstawia się go z perspektywy osoby ‚zagrożonej’ zejściem z tego łez padołu. Ja postanowiłem odwrócić tę sytuację. Co czuje sama Śmierć, kiedy po raz tysięczny proponuje jej się grę w szachy? I co właściwie przychodzi nam do głowy jako pierwsze w momencie kiedy ktoś mówi do nas ‚za 10 minut umrzesz’? A jeżeli odpowiedzi powtarzają się z taką częstotliwością jak szachowe propozycje to czy taka Śmierć nie miała by w końcu po prostu dość? – zastanawia się reżyser filmu, który jest zarazem autorem scenariusza.

 

 

W filmie występują m.in.: Wiktor Zborowski, Andrzej Osmenda, Andrzej Walden
i Justyna Gugała.

 

Film powstaje ze środków własnych. Producentem obrazu jest Bartosz Reetz
z Sartoris Film. Koproducentem filmu jest Radio Aktywne. Film powstaje także dzięki pomocy firm Heliograf i Besta Film.
Zdjęcia – realizowane w Warszawie – aparatem fotograficznym Canon 5d Mark II wykonała Katarzyna Średnicka. Planowana premiera filmu to III kwartał tego roku.

 

Sartoris Film to firma produkcyjna założona w 2011 roku przez Bartosza Reetz, absolwenta prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i absolwenta produkcji filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Znamy zwycięzców Grolsch Film Works!

„23:23”, „Zielony”, „Przypadek Cyryla B.” i „Zgrolschenie” – to tytuły zwycięskich filmów w ramach konkursu filmowego dla amatorów i profesjonalistów...

Zamknij