Rozmowy ze śmiercią – ostatni klaps padł
17 kwietnia padł ostatni klaps na planie krótkometrażowego filmu „Rozmowy ze śmiercią”. To najnowszy projekt Piotra Rzepki, twórcy związanego z warszawską Akademią Filmu i Telewizji.
Film jest opowieścią o młodym reporterze radiowym, którego nawiedza w mieszkaniu Śmierć. Chcąc „kupić” sobie kolejny tydzień życia, dziennikarz organizuje w swojej rozgłośni godzinną audycję – tytułowe „Rozmowy ze śmiercią”. Program z miejsca staje się przebojem.
„Śmierć i próba targowania się z nią o własne życie to bardzo mocno wyeksploatowany topos w naszej kulturze. Zawsze jednak przedstawia się go z perspektywy osoby ‚zagrożonej’ zejściem z tego łez padołu. Ja postanowiłem odwrócić tę sytuację. Co czuje sama Śmierć, kiedy po raz tysięczny proponuje jej się grę w szachy? I co właściwie przychodzi nam do głowy jako pierwsze w momencie kiedy ktoś mówi do nas ‚za 10 minut umrzesz’? A jeżeli odpowiedzi powtarzają się z taką częstotliwością jak szachowe propozycje to czy taka Śmierć nie miała by w końcu po prostu dość? – zastanawia się reżyser filmu, który jest zarazem autorem scenariusza.
W filmie występują m.in.: Wiktor Zborowski, Andrzej Osmenda, Andrzej Walden
i Justyna Gugała.
Film powstaje ze środków własnych. Producentem obrazu jest Bartosz Reetz
z Sartoris Film. Koproducentem filmu jest Radio Aktywne. Film powstaje także dzięki pomocy firm Heliograf i Besta Film.
Zdjęcia – realizowane w Warszawie – aparatem fotograficznym Canon 5d Mark II wykonała Katarzyna Średnicka. Planowana premiera filmu to III kwartał tego roku.
Sartoris Film to firma produkcyjna założona w 2011 roku przez Bartosza Reetz, absolwenta prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i absolwenta produkcji filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
Nikt
Przepiękny film...nie wiem co dodać...piękne kilkanaście minut. DziękuZza miedzy #6 - 15 porad, jak zostać lepszym reżyserem?
Bardzo dobre, konkretne wskazówki. Jestem ciekawa, czy współcześnie obDubel#14 - Obróbka skrawaniem (2012)
Dziękuję za recenzję i pozdrawiam :)Rumuński Szwadron
Szczerze, dawno się tak nie ubawiłem tym absurdalnym humorem. Jedyna