Sunday, Oct. 1, 2023

Ruszył nabór na 13. Festiwal Filmów Jednominutowych

Autor:

|

14 lipca 2018

|

Ruszył nabór na 13. Festiwal Filmów Jednominutowych

Zamknięcie artystycznej wizji w 1 minucie wymaga dyscypliny i przemyślanej koncepcji. To wyzwanie, z którym przyjdzie Wam się zmierzyć w ramach 13. edycji Festiwalu Filmów Jednominutowych.
Organizatorzy zapraszają wszystkich (zarówno amatorów jak i profesjonalistów) do zmagań z filmową materią. Główne kryterium konkursu to pomysłowość – każdy ma szansę zdobyć główną nagrodę, niezależnie od technicznych umiejętności. Liczy się przede wszystkim kreatywność. Prace konkursowe można zgłaszać w 4 kategoriach: „fabuła”, „forma”, „mini-dokument” i „niepodległość”. Kategoria „niepodległość” została ustanowiona jednorazowo w tym roku w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nabór prac potrwa do 24 sierpnia 2018.
Do tego czasu można zgłaszać prace konkursowe on-line, lub dostarczyć na adres Organizatora.

Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 45 najlepszych filmów jednominutowych, które tym samym znajdą się w finałowej selekcji oraz przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody i wyróżnienia.

PULA NAGRÓD: 20 000,00 zł

Gala finałowa z uroczystym wręczeniem nagród oraz projekcja finałowej selekcji filmów odbędzie się 11. października 2018 o godz. 19.00 w Centrum św. Jana w Gdańsku i będzie zwieńczeniem dwudniowego Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku.
W listopadzie jednominutówki ruszą w doroczne tournee festiwalowe po Polsce, które potrwa do końca roku. Szukajcie ich w swoim mieście!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato (1), fot. Ewa Jasińska
KAMERALNE LATO – część industry

Dzisiaj rozpoczęło się KAMERALNE LATO, które za zadanie postawiło sobie naukę kręcenia filmów, pokazywanie jak dotrzeć z ambitnym kinem do...

Zamknij