Monday, Jul. 15, 2024

Śląsk i zabawa – konkurs fotograficzno-filmowy

Autor:

|

23 sierpnia 2017

|

Śląsk i zabawa – konkurs fotograficzno-filmowy

Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku Obiektywnie śląskie.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: Śląsk&Zabawa. Odniesienie do zabawy można interpretować dowolnie szeroko: jako umiejętność świętowania Ślązaków, cieszenia się z życia i radowania, również wspólnego mimo trudów życia oraz pracy. Organizatorom zależy nam na tym, by uczestnicy konkursu pokazali również współcześnie rozumiane pojęcia zabawy, niekoniecznie tylko biesiad itp., a także odnieśli się w swoich pracach do tematu: radości, szczęścia, uśmiechu.

Najlepsze prace tegorocznej edycji wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury jak: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens, Antoni Cygan oraz Joanna Wnuk Nazarowa.
Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: Fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, fotokastem:  maks. 2 min oraz filmem również maks. 2 min. Termin przesyłania prac mija 15 września br. Aby przesłać prace wystarczy wejść na stronę konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl i założyć konto lub skorzystać z tego, które się już posiadamy. Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie www, poprzez którą można również oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty – dodatkowa nagroda publiczności.
Ogłoszenie wyników VIII edycji oraz wernisaż wystawy nastąpi podczas uroczystego finału, który podobnie jak w zeszłym roku odbędzie w prestiżowym budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w piątek 20 października.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. W tym nagrody rzeczowe o łącznej wartości 2000 zł, vouchery na profesjonalne wydruki o wartości 2000 zł, weekendowe pobyty w leśniczówkach dla 2 osób, statyw firmy Manfrotto i wiele wiele innych. Więcej informacji na stronie konkursu.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
blubox
Konkurs filmów niezależnych w ramach Bluebox 2017

Festiwal filmowy Bluebox jeszcze jako Przegląd Filmowy po raz pierwszy odbył się w październiku 2012 roku. Celem było pokazanie nieznanego...

Zamknij