Monday, Dec. 11, 2023

Środy z kinem niezależnym

Autor:

|

6 marca 2015

|

Środy z kinem niezależnym

25 marca w kinie Oskard w Koninie odbędzie się pokaz inaugurujący cykl pt. „Środy z kinem niezależnym”. Jest to część projektu „Europa w kinie – filmowa edukacja młodzieży”, w którego skład wchodzą ponadto: cykl spotkań z kinem europejskim koordynowany merytorycznie przez UAM w Poznaniu, filmowa gra miejska, warsztaty Legalnej Kultury oraz warsztaty z dziennikarstwa filmowego.

Cykl „Środy z kinem niezależnym” od kilku lat przybliża konińskiej publiczności produkcje spoza głównego nurtu. 25 marca opublikowany zostanie wielokrotnie nagradzany na całym świecie obraz „Joanna” Anety Kopacz, nominowany do Oskara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Autorem zdjęć do tego filmu jest Łukasz Żal – twórca niezapomnianych ujęć w oskarowej „Idzie”, natomiast muzykę skomponował laureat statuetki przyznawanej przez Amerykańską Akademię Filmową – Jan A.P.Kaczmarek. Ponadto w marcowa środę pokazane zostaną również międzynarodowe produkcje z ostatniej edycji festiwalu GRAND OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata, którego laureatką w roku 2013 była właśnie Aneta Kopacz z filmem „Joanna”.

Comiesięczne spotkania, z udziałem gości specjalnych, będę prezentować różne oblicza szeroko pojętego kina niezależnego. Już 29 kwietnia będzie można zobaczyć prace laureatów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom Zbliżenia rekomendowane przez Tomasza Raczka, natomiast w ostatnią środę maja zostaną przypomniane produkcje nagrodzone podczas ubiegłorocznego jubileuszowego OKFA. Kolejne spotkania jesienią.

Serwis Kinoamatorskie.pl pełni rolę patrona medialnego cyklu środowych spotkań z kinem niezależnym.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
gran
Czas na „Etiopię”!

Czwórka młodych ludzi – Jakub, Monika, Dominik i Weronika, to zupełnie różne osobowości, reprezentują zupełnie rożne podejścia do życia. Autor...

Zamknij