Monday, Jun. 17, 2024

„Stalker” w Katowicach

Autor:

|

11 lutego 2014

|

„Stalker” w Katowicach

18 lutego o godzinie 18:30 wraz z Klubem Filmowym Ambasada zapraszamy Was do katowickiego kina Kosmos przy ulicy Sokolskiej 66, gdzie będziecie mogli obejrzeć film Andrieja Tarkowskiego pt. „Stalker”.

Jak mówi filmoznawczyni dr Justyna Budzik „Arcydzieło Andrieja Tarkowskiego powstawało przez kilka lat, a pracę nad scenariuszem i zdjęciami znaczyły wypadki, choroby, trudności techniczne. „Stalker” narodził się z inspiracji powieścią „Piknik na skraju drogi” Braci Strugackich (1972). Widz towarzyszy Profesorowi, Pisarzowi i Stalkerowi w długiej podróży do tajemniczej Strefy, przestrzeni z pogranicza mistyki i rzeczywistości. Mark Cousins w „The Story of Film: Odysei filmowej” powiedział, że obrazy Tarkowskiego opowiadają o „wznoszeniu się ludzkiej duszy”. W „Stalkerze” fascynująca intelektualnie i wizualnie droga do Komnaty odsłania kolejne warstwy misternie skomponowanego filmu.”

Wstęp po 8 zł i 10 zł.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
statuetka Czarny Koń 1
Nabór filmów do Ars Independent

Do 30 czerwca trwa nabór filmów na 4. edycję Festiwalu Ars Independent w Katowicach. Impreza odbędzie się w dniach 23-28...

Zamknij