Monday, Jul. 15, 2024

Światowi reżyserzy we wspólnej filmowej wizji!

Autor:

|

8 października 2011

|

Jan Kwieciński, Harmony Korine oraz Aleksiej Fedorchenko po raz pierwszy we wspólnej filmowej wizji!

 

Tego jeszcze nie było! Trzech uznanych reżyserów z różnych zakątków świata zjednoczy się w twórczej pasji i wykreuje wspólnie eksperymentalne dzieło filmowe w ramach projektu Grolsch Film Works. Każdy z filmowców, w oparciu o wskazówki Eddie’ego Moretti’ego z VICE Films, nakręci indywidualnie w swoim kraju jeden rozdział obrazu. Ich dzieło po połączeniu w całość ujrzy światło dzienne na początku 2012 roku i będzie wyświetlane na całym świecie.

 

Grolsch oraz Eddie Moretti do współpracy nad jednym dziełem filmowym zaprosili twórców z trzech krajów – Harmony’ego Korine’a ze Stanów Zjednoczonych, Aleksjeja Fedorchenko z Rosji oraz Jana Kwiecińskiego z Polski. Każdy z nich w swoim kraju i niezależnie od pozostałych reżyserów, stworzy 30 minutową część obrazu. Połączy ich wspólna idea oraz cel projektu – stworzenie unikalnego na światową skalę dzieła, które połączy w sobie nie tylko odmienne wizje świata, ale przede wszystkim prawdziwą pasję tworzenia i podążania własną filmową drogą.

 

„Głównym celem projektu jest zagwarantowanie fanom X muzy zupełnie nowych doznań. Chcemy osiągnąć to współpracując z twórcami, którzy w niespotykany sposób podchodzą do tworzenia postaci oraz budowania narracji. Ten niezwykły projekt daje każdemu reżyserowi możliwość kreowania fascynujących bohaterów zamieszkujących w alternatywnych światach, umiejscowionych w mitycznym czwartym wymiarze rzeczywistości. Każdy twórca został poproszony o jego eksplorację: czym mógłby być, czym jest, jak wygląda lub brzmi” – twierdzi Eddie Moretti.

 

Nad projektem będą pracować uznani reżyserzy z trzech różnych zakątków świata.

Harmony Korine w swoim portfolio ma filmy takie, jak: „Dzieciaki”, „Gummo”, czy „Pan Samotny”. Do udziału w swojej części zaprosił hollywoodzką sławę, Vala Kilmera, który wcielił się w rolę charyzmatycznego mówcy w fikcyjnym „Lotus Community Centre”.

Aleksjej Fedorchenko to autor trzykrotnie nagrodzonego na festiwalu w Toronto obrazu „Milczące dusze”. Zdjęcia do jego „alternatywnego świata” będą miały miejsca w Jekaterynburgu.

 

Polskę zaś reprezentował będzie charyzmatyczny Jan Kwieciński – twórca między innymi krótkometrażowego obrazu „Incydent”. Dziełem tym podbił serca jury konkursów Ery Nowe Horyzonty oraz Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego część projektu będzie kręcona w Parysowie koło Warszawy.
Wybór Jana na reżysera polskiej części filmu także nie był przypadkowy – przed tym, jak został on wybrany do tego przedsięwzięcia, organizatorzy obejrzeli ponad 20 krajowych filmów niezależnych. Sposób, w jaki Jan wyraża się poprzez swoje dzieła, był najbliższy idei filmowej wizji Harmony Korine’a oraz Eddie’ego Moretti’ego. Dla Jana wzięcie udziału w projekcie jest również niepowtarzalną okazją połączenia odmiennych kultur i mentalności. „Debiutancki film Grolsch Film Works angażuje reżyserów pochodzących z trzech totalnie różnych części świata i daje dostęp do prywatnego życia ludzi i miejsc, jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy” – powiedział polski reżyser.

 

„W Polsce globalny projekt Grolsch Film Works miał swoją odsłonę w postaci konkursu scenariuszowego zrealizowanego w tym roku przy współpracy z festiwalem Młodzi i Film w Koszalinie. Jesteśmy podekscytowani faktem, że naturalną kontynuacją projektu będzie w następnym roku premiera globalnego filmu w Polsce” – podkreśla Tomasz Kanton, kierownik ds. PR marek w Kompanii Piwowarskiej.

 

Już z początkiem 2012 roku dzięki inicjatywie Grolsch Film Works każdy fan X muzy będzie mógł doświadczyć niezwykłej i globalnej kooperacji trójki reżyserów.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Fachowcy zwycięzcą 7 Festiwalu Kręci się&

Komedia Irexa Janiona pt: „Fachowcy” zwyciężyła w 7 Telewizyjnym Festiwalu Filmowym „Kręci się…”.   Znamy już wyniki 7 Telewizyjnego Festiwalu...

Zamknij