Wednesday, Nov. 29, 2023

TRANCERS (1985)

Autor:

|

1 stycznia 2012

|

TRANCERS (1985)

reż. Charles Band

 

A gdyby tak połączyć dwa mega zajebiaszcze filmy science-fiction, „Terminatora” i „Łowcę androidów”, i dorzucić do tego motyw wykorzystany w „Surogatych” i „Avatarze” z wchodzeniem umysłu w obce ciała… Ej zaraz, przecież taki film już zrobiono w 1985 roku i nosi on tytuł „TRANCERS”!!!

 

Jack Deth to policjant z przyszłości, a dokładniej z 2247 roku, który tropi Martina Whistlera, kryminalistę wykorzystującego tajemniczą siłę psychiczną, dzięki której może kontrolować ludzkie umysły zamieniając ich właścicieli w morderczych zombie. Niestety przebiegły Whistler ucieka do przeszłości (czyli czasów obecnych realizatorom tego dzieła, w końcu budżet wyniósł zaledwie 400 000 $ więc nie wymagajmy cudów ;-)). Zostawiając swoje ciało w 2247 roku „przenosi” swój umysł do ciała swego przodka z 1985 roku. Chcący go schwytać Jack musi zrobić to samo. I tak oto „lądujemy” w Los Angeles w połowie lat 80-tych w okresie świąt Bożego Narodzenia (dzięki czemu mamy przyjemność posłuchać sobie stare dobre „Jingle Bells” w wersji punk rockowej). Deth jest teraz dziennikarzem, któremu pomaga urocza dziewczyna imieniem Lenna (panie i panowie, w tej roli Helen Hunt). A walka z Whistlerem okazuje się nad wyraz trudna, gdyż ten wszedł w ciało (doprawdy, proszę bez takich skojarzeń ;-)) policyjnego detektywa Weislinga.

 

Film wyprodukował i wyreżyserował Charles Band, producent blisko 250 filmów (gdy to czytacie może być już 260 albo 300), reżyser 36 z nich, szef wytwórni FULL MOON, który kilka dni temu (27 grudnia) skończył 60 lat.

 

W rolę Jacka Detha wcielił się Tim Thomerson (190 ról na koncie, m.in.: „Near Dark” z 1987, „Cherry 2000″ z 1987, „Dollman vs. Demonic Toys” z 1993, „Fear And Loathing In Las Vegas” z 1998, „Evil Bong” z 2006).

 

Film doczekał się pięciu kontynuacji: „Trancers II” (1991), „Trancers III” (1992), „Trancers 4: Jack Of Swords” (1994), „Trancers 5: Sudden Deth” (1994) oraz „Trancers 6″ (2002).

 

A w którym roku Wy się dzisiaj obudziliście? W 2247, w 1985 czy w 2012???

 

Zobacz film tutaj

  

Zapraszamy na KochamDziwneKino.com

 

Share This Article

O autorze

Dawid Gryza

Dawid Gryza

Reżyser z pasji i maniak filmów dziwnych. Współtwórca "PECADORa" i Festiwalu Filmowego "Kocham Dziwne Kino". Prowadzi blogi "Karmiony celuloidem" oraz "Kocham dziwne kino". Publikuje recenzje na www.kinoamatorskie.pl w dziale "Złapane w sieci". Kontakt: dawidgryza@gmail.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
champagne
Wszystkiego, co najlepsze w nowym roku!

Drodzy Czytelnicy, zapewne o tej porze bawicie się już na imprezach sylwestrowych i częstujecie się szampanem, dlatego w tej uroczystej...

Zamknij