Wednesday, Jul. 24, 2024

Złapane w sieci #196 – FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL! (1965)

Autor:

|

4 października 2015

|

Złapane w sieci #196 – FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL! (1965)

FASTER, PUSSYCAT! KILL! KILL! (1965)
reż. Russ Meyer

faster_pussycat_kill_kill poster
John Waters, twórca takich obrazów jak „Różowe flamingi”, „Lakier do włosów” czy „Beksa”, podobno stwierdził kiedyś, że „Faster, Pussycat! Kill! Kill!” to najlepszy film jaki kiedykolwiek powstał. Biorąc pod uwagę, że zdeklarowany gej darzy takim szacunkiem historię, której siłą napędową są trzy roznegliżowane kobiety, znaczy to, że film Russa Meyera jest prawdziwym dziełem sztuki. Ekscytuje, zachwyca i stoi ponad wszelkimi podziałami.

Trzy tancerki z baru go-go wolny czas spędzają jeżdżąc po kalifornijskiej pustyni w swych sportowych brykach, prowokując tym samym miłośników mocnych wrażeń do sprawdzenia się z nimi. Gdy pewny siebie nastolatek chce zaimponować swojej dziewczynie wygrywając wyścig z jedną z tancerek, wywiązuje się bijatyka, w wyniku której chłopak traci życie. Emanujące seksem heroiny zamiast obejść się w ten sam sposób z dziewczyną (jak nakazywałaby logika bądź co bądź zabójcy), zabierają ją we wspólną podróż i mają zamiar odstawić ją jej rodzicom, wierząc, że ta z wdzięczności nie wyda morderczyni swego chłopaka. Pokrętna to logika, ale najwidoczniej piękne panie zbyt długo kręciły się na rurkach i poprzestawiało im się w główkach. Na swej drodze spotkają niebawem nie mniej dziwaczną rodzinkę, sparaliżowanego ojca i jego dwóch synów. Czy nastoletniej Lindzie uda się wyzwolić z rąk zabójczych kociaków?

Tura Satana, Haji i Lori Williams sprawiają, że obok „Faster, Pussycat! Kill! Kill!” nie można przejść obojętnie. Ich pięknie wyeksponowane kobiece kształty przykuwają widzów do ekranu powodując 83 minutowy ślinotok. Nie myślcie jednak, że film Russa Meyera to tylko cycki. Obraz charakteryzują bardzo dobre zdjęcia, montaż i muzyka. Czarno-biała taśma, choć używana przez reżysera raczej ze względów ekonomicznych, nadaje całości doskonałego, surowego klimatu.

Grająca rolę Varli Tura Satana stała się ikoną popkultury. Z jej aktorskiego dorobku na pierwszy plan wybijają się „The Astro-Zombies” (1968) oraz „The Doll Squad” (1973) – oba dzieła wyszły spod ręki Teda V. Mikelsa. Po blisko 30 latach nieobecności aktorka wróciła na ekrany w kolejnym filmie Mikelsa „Mark Of The Astro-Zombies” (2004). W 2009 roku wystąpiła w „Sugar Boxx” w reżyserii Cody’ego Jarretta, który zabłysnął kilka lat wcześniej autorskim projektem zatytułowanym „Frog-g-g!”. Przed śmiercią (04.02.2011) pojawiła się po raz kolejny u Mikelsa w „Astro Zombies: M3 – Cloned”.

Haji wystąpiła w pięciu filmach Russa Meyersa („Motorpsycho!”, „Good Morning… and Goodbye!”, „Poza doliną lalek”, „Supervixens”). Z innych interesujących produkcji, w których eksponowała swoje wdzięki warto wspomnieć „Wham Bam Thank You Spaceman” (1975) oraz „Elza – strażniczka haremu” (1976).

Najskromniej prezentuje się filmografia Lori Williams – jedynie siedem tytułów, z których trzy to pojedyncze epizody seriali telewizyjnych. Dla wiernych fanów i tak pozostanie seksowną blondwłosą Billie z „Faster, Pussycat! Kill! Kill!”.

 

Share This Article

O autorze

Dawid Gryza

Dawid Gryza

Reżyser z pasji i maniak filmów dziwnych. Współtwórca "PECADORa" i Festiwalu Filmowego "Kocham Dziwne Kino". Prowadzi blogi "Karmiony celuloidem" oraz "Kocham dziwne kino". Publikuje recenzje na www.kinoamatorskie.pl w dziale "Złapane w sieci". Kontakt: dawidgryza@gmail.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
fot3
Dojrzałe spojrzenia oczami dziecka – UpTo21

We wrześniu braliśmy udział w 32 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Dozwolone do 21 lat / UpTo21. Było bardzo emocjonująco, a...

Zamknij