Sunday, Apr. 21, 2024

UNIA FILM FESTIVAL 2016

Autor:

|

21 września 2015

|

UNIA FILM FESTIVAL 2016

Od 2011 roku III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie organizuje festiwal filmowy dla młodych filmowców, którzy chcą pokazać na wielkim ekranie swoje pierwsze dokonania.  Kilkoro laureatów Wojewódzkiego Młodzieżowego Konkursu Filmowego UFF – UNIA FILM FESTIVAL to teraz studenci wyższych uczelni filmowych i teatralnych w Łodzi, Krakowie i Warszawie na wydziałach aktorskich, reżyserskich i operatorskich. Zdobywali liczne laury na ogólnopolskich festiwalach filmowych dla młodzieży: m.in. KLAPS w Bydgoszczy, Minus18 w Poznaniu czy Albatrosy w Gdyni.

Ale UFF to nie tylko konkurs. Młodzież ma okazję poznać opinię profesjonalnego jury, wziąć udział w spotkaniach z ludźmi kina i warsztatach scenariuszowych czy aktorskich prowadzonych przez profesjonalistów. W ubiegłych latach wśród jurorów i mentorów znaleźli się m.in. aktorzy Anna Próchniak (znana z filmu „Miasto 44”) i Dariusz Wnuk („Samo życie”) oraz reżyserzy Jarek Kupść i Krzysztof Szot, a także wykładowcy uniwersyteccy i animatorzy kultury.

W tym roku do konkursu organizatorzy zapraszają nie tylko szkoły ponadgimnazjalne, ale też gimnazja z całego województwa lubelskiego.
Waszym zadaniem będzie nakręcenie 3-5 minutowego filmy fabularnego, dokumentalnego lub animowanego i zgłoszenie go do 18 marca 2016.
Finał UFF 2016 odbędzie się w kwietniu 2016 w Kinie Bajka.

Czekają atrakcyjne nagrody! Sponsorami 6. Edycji Unia Film Festival są: Szkoła Języka Angielskiego Linguaton, Lubelskie Centrum Druku Cyfrowego, Lubelska Szkoła Fotografii, Wydawnictwo Filmowe Wojciech Marzec oraz Filmoteka Szkolna.

Miło nam poinformować, że serwis Kinoamatorskie.pl został patronem medialnym tej inicjatywy. Więcej o samym festiwalu dowiecie się na oficjalnej stronie UNIA FILM FESTIVAL.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
bond
Polski James Bond. Agent 997

To normalne, że w polskim kinie szukamy często inspiracji z zachodnich produkcji. W kinie niezależnym ten trend również jest widoczny...

Zamknij