Sunday, Apr. 21, 2024

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS

Autor:

|

16 kwietnia 2014

|

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS

Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy zaprasza do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskim  Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS. Poprzednie edycje cieszyły  się powodzeniem i szerokim zainteresowaniem, co potwierdziła  duża ilość nadesłanych prac z całego kraju.

W zeszłym roku na  konkurs nadesłano aż 136 różnych filmów! KLAPS to  ogólnopolski konkurs artystyczny organizowany już po raz szósty, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat.
Organizatorzy postanowili wyróżnić trzy kategorie w których możecie się wykazać:

FILM FABULARNY:

Czas trwania do 15 minut
Proponowane gatunki (komedia, dramat, horror, parodia)
Realizacja kamerą amatorską

REPORTAŻ:

Czas trwania do 8 minut
Realizacja kamerą amatorską

ANIMACJA:

Wykonanie techniką dowolną
Czas trwania do 5 minut

Aby wziąć udział w  konkursie należy zarejestrować się przez Internet lub przesłać zgłoszenie pocztą oraz zapoznać się  z regulaminem konkursu. Kolejnym etapem jest przesłanie swojego filmu oraz wpłata wpisowego w wysokości 20 zł do dnia 15.05.2014 r. Następnie prace zostaną sprawdzone przez Komisję Kwalifikacyjną, a o wyniku jej obrad uczestnicy będą poinformowani drogą elektroniczną. Filmy ocenia profesjonalne jury. Laureatów konkursu poznaje się podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w Bydgoszczy dnia 06.06.2014 r. Nagrody zostaną przyznane w 3 głównych kategoriach, przyznana będzie również nagroda Grand Prix.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody w postaci kamer, programów do edycji wideo czy tabletów.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
xperia
Bierzcie i kręćcie – więcej czasu dla filmowców

Jeszcze 5 dni na przesłanie swojego materiału mają filmowcy, którzy zdecydowali się na udział w konkursie "Bierzcie i kręćcie".  Filmy...

Zamknij