Saturday, Sep. 23, 2023

VII edycja Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych

Autor:

|

13 lutego 2014

|

VII edycja Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych

Już po raz siódmy odbywa się Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych, który prezentuje amatorską twórczość filmową młodzieży do lat 18. W tym roku do udziału w konkursie zaproszono także młodych twórców z zagranicy.

Uczestnicy, których filmy zostaną zakwalifikowane do konkursu, będą mieli okazję zobaczyć swój film na wielkim ekranie, a filmy zostaną ocenione przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach obrazy oceniali m.in. Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Kasia Nosowska, Jerzy Zelnik, Andrzej Kołodyński, Paweł Sala, Andrzej Kopiczyński, Małgorzata Lewińska, Krzysztof Majchrzak, Eryk Lubos, Józef Gębski, Barbara Paciorkowska i wielu innych znanych twórców filmowych, krytyków i artystów.

W tym roku pojawiło się kilka zmian w regulaminie – obrazy można zgłaszać w dwóch kategoriach: reportaż i dokument oraz wideoklip i animacja, festiwal potrwa cztery dni i mocno rozszerzona zostanie oferta warsztatów.

Dodatkowo gala finałowa będzie transmitowana on-line i również internauci będą mieli możliwość głosowania na wybrany film.

POL_PLAKAT_F

Młodzi filmowcy (do lat 18) mogą nadsyłać swoje krótkometrażowe filmy do dnia 28 lutego 2014 na adres biura Organizatora (04-770 Warszawa, ul. Jeżynowa 9A). Spośród nadesłanych prac Rada Programowa wyłoni po 12 najlepszych filmów w obu kategoriach, które zostaną pokazane na uroczystej gali w dniu 29 marca 2014 w kinie Praha na warszawskiej Pradze Północ. Uczestnicy będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, nagrodę specjalną Magazynu Ekspres Reporterów (emisja filmu w TVP2, nagrodę publiczności i nagrodę internautów). Pula nagród przekroczy kwotę 14 tys. złotych.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.ffm.org.pl

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
sofa
V edycja Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego w Warszawie

Sofa – czyli Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny – jest inicjatywą artystyczną uczniów liceum im. St. I. Witkiewicza w Warszawie, odbywającą...

Zamknij