Thursday, May. 23, 2024

VII SOFFA coraz bliżej

Autor:

|

30 kwietnia 2013

|

VII SOFFA coraz bliżej

Już coraz mniej czasu zostało na zgłoszenie swojego filmu na SuperOrbitalny Festiwal Filmów Amatorskich SOFFA organizowany przez bibliotekę Planetę 11. Ostateczny termin to 10 maja. Są następujące kategorie: fabuła, dokument, animacja oraz to mnie kręci-film z komórki. Organizatorzy liczą szczególnie na twórców z Olsztyna, którzy zostaną specjalnie wyróżnieni.

Festiwal SOFFA ma już swoją historię i renomę. Zgłoszenia co roku napływają z całej Polski, a frekwencja na pokazach finałowych dopisuje. Uczestnicy cenią sobie szczególny klimat imprezy i wieczorne pokazy. Twórcy, którzy zgłaszają swoje filmy są doceniani w środowisku niezależnych filmowców, jak np. Bartosz Tryzna (offowe odkrycie roku 2012), którego film “Apostata” zdobył Nagrodę Publiczności na SOFFie rok wcześniej.
W tym roku organizatorzy chcą docenić i zachęcić olsztyńskie środowisko filmowe, dlatego powstała specjalna kategoria “Olsztyński talent”. Szansę na nią ma filmowiec, który pochodzi z Olsztyna i zgłosi swój film na festiwal. – Co roku jest około dziesięciu filmów z naszego miasta, które jednak nie zawsze się kwalifikowały do głównego konkursu. Teraz każdy film z Olsztyna ma dodatkową szansę. Liczymy na wiele produkcji. Chcemy promować lokalne środowisko – wyjaśnia Jacek Smółka, jeden z organizatorów festiwalu. ‘Olsztyński talent’ dostanie specjalną statuetkę oraz nagrody rzeczowe.
Tak impreza wyglądała rok temu:

Dodatkową atrakcją dla olsztyniaków będą warsztaty scenopisarskie prowadzone przez reżysera Mateusza Placka. Odbędą się one 13, 20 i 27 maja w bibliotece. Będzie można na nich się dowiedzieć jaki format powinien mieć scenariusz, jak stworzyć bohatera czy konflikt, na czym opierać fabułę by w ciekawy sposób zawiązać akcję. Zapisać można się drogą mailową na warsztatyplaneta11@gmail.com.
Wielki finał festiwalu z galą wręczania nagród odbędzie się zaś 7 czerwca w Planecie 11. Gościem specjalnym będzie Katarzyna Rosłaniec, reżyserka filmów “Galerianki” i “Bejbi blues”.
Regulamin SOFFy znajduje się na stronie www.planeta11.pl.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Humor z PRLu, akcja jak z RFNu!

3 maja zapraszamy Was na premierę najnowszego filmu Tomira Dąbrowskiego z R.I.P. Pictures o nazwie "Uśmiech śmierci"! Będzie to bardzo...

Zamknij