Sunday, Apr. 21, 2024

Wakacyjny OFFmaster vol.4 – nadciąga nowa edycja warsztatów!

Autor:

|

1 sierpnia 2015

|

Wakacyjny OFFmaster vol.4 – nadciąga nowa edycja warsztatów!

Przed nami czwarta, tym razem wakacyjna edycja warsztatów filmowych OFFmaster, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród filmowców niezależnych. Tym razem przygotowaliśmy dla Was dwudniowe zajęcia, podczas których nie zabraknie zróżnicowanych modułów warsztatowych.

Tak wyglądała pierwsza edycja warsztatów OFFmaster:

Pierwszy dzień będzie skupiał się na zagadnieniach teoretycznych, które są niezbędne do tego aby móc wykonywać określone działania związane z filmem niezależnym. Nie musicie się jednak obawiać, nie będziemy Was zanudzać historią kina, ponieważ o tej możecie poczytać w książkach. Chodzi nam o maksymalnie praktyczny wymiar warsztatów. A zatem, w pierwszym dniu krakowski reżyser Wiktor Obrok oraz scenarzysta i pomysłodawca serialu produkcji HBO „Wataha” Krzysztof Maćkowski zabiorą Was w świat techniki filmowej i tworzenia scenariusza.

Od 10.00 do 15.00, czeka na Was wykład z techniki filmowej, a w nim między innymi:

  • Dobór i obsługa kamer oraz lustrzanek DSLR.
  • Prawidłowe ustawienia kamery/lustrzanki do realizacji filmowych.
  • Statywy, monopod, rigi, glidecam, kran kamerowy, slider, ręczne statywy.
  • Podstawy optyki i kadrowania.
  • Teoria barw, balans bieli, histogram, ujęcia nocne.
  • Oświetlenie w filmie i zasady modelowania światłem.
  • Warsztat operatora i dźwiękowca.
  • Perspektywy, oś akcji, oś symetrii, oś kontaktu.

Następnie od 15:30 do 18:00 scenarzysta serialu „Wataha” przedstawi Wam temat tworzenia scenariuszy filmowych od A do Z.

Drugi dzień natomiast, to już typowa praca na planie plenerowym. O 11 wybieramy się w Kraków, gdzie spędzimy ok. 4 godziny na szlifowaniu sztuki poprawnego operowania aparatem i kamerą. Będziemy starać się myśleć montażem i patrzeć na świat tylko z perspektywy obiektywu. Do dyspozycji będzie sprzęt używany na co dzień podczas produkcji filmowej, ale gorąco zachęcamy do zabrania swoich zestawów. Być może odkryjecie w nich nowe możliwości.

Udział w warsztatach kończy się uzyskaniem certyfikatu, który potwierdzi nabyte umiejętności. Zajęcia odbędą się w krakowskim kinie Wrzos przy ul. Jana Zamoyskiego 50. Koszt udziału w warsztatach to 300 zł. Więcej informacji na temat czwartej edycji OFFmastera znajdziecie tutaj i tutaj.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
ocena1
Nowości, nowości, nowości!

Miło nam poinformować, że nasz serwis wprowadził ostatnio bardzo istotną innowację, która mam nadzieję zmotywuje Was do oglądania dzieł kina...

Zamknij