Tuesday, Feb. 7, 2023

Warsztaty filmowe w ramach 9. kilOFF

Autor:

|

12 czerwca 2013

|

Warsztaty filmowe w ramach 9. kilOFF

Już jutro o godzinie 11:00 rozpoczną się warsztaty filmowe, które będą towarzyszyć dziewiątej edycji Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF w Katowicach. Zajęcia się w pełni darmowe, a w programie przewidziano takie zagadnienia, jak: korekcja kolorystyczna, światło w filmie, oraz crowdfunding. Liczba miejsc jest ograniczona.

Poniżej opisy kolejnych sekcji tematycznych:

13 czerwca | godz. 11:00 | Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

• Korekcja kolorystyczna (Warsztat poprowadzi Norbert Rudzik.)

Warsztat, poświęcony teorii i praktyce korekcji kolorystycznej obrazu. Poprowadzony zostanie między innymi w oparciu o program DaVinci Resolve Lite, co wiąże się bezpośrednio z ideą popularyzowania profesjonalnych bezpłatnych narzędzi oraz promowania producentów, którzy udostępniają takie narzędzia za darmo. Dla niezależnych filmowców to doskonała okazja, by popracować z profesjonalistą w oparciu o aplikację, której będą później mogli bezpłatnie używać.

13 czerwca | godz. 17:00 | Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

• Światło w filmie (Warsztat poprowadzi Marcin Polar)

Warsztaty dotyczące światła są kontynuacją zagadnień, które poruszone zostały na Festiwalu rok temu. Tutaj jednak podkreślony zostanie aspekt oświetlenia związany z założeniami niskobudżetowego modelu produkcji, czyli myślenia o filmie, które może być w sposób bezpośredni twórczo wykorzystane przez uczestników warsztatów. Głównym zagadnieniem będzie omówienie technik pozwalających kreatywnie korzystać z naturalnego oświetlenia.

14 czerwca | godz. 10:00 | Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

• Crowdfunding – alternatywne możliwości budżetowania filmów w praktyce (Warsztat poprowadzi Wiktoria Mikowska)

Uzupełnieniem panelu dyskusyjnego „Crowdfunding – współtwórczość i koprodukcja kina” będzie warsztat poświęcony finansowaniu projektów filmowych. Crowdfunding to oprócz modelu finansowania również doskonałe narzędzie promocyjne. Z pewnością warto poznać zasady, które zwiększają prawdopodobieństwo finansowania projektu przez internetową społeczność. Prowadzący chcą jednak zastanawiać się z uczestnikami nie tylko nad tym, jak „sprzedać siebie”, ale również w jaki sposób można uskuteczniać komunikację merytorycznych i artystycznych wartości filmowych projektów.

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztatach organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia na adres mailowy: warsztaty@kiloff.pl.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
sfm
ShortFilmsMakers – dla amatorów dobrego filmu

Piotru (Piotr Guz) i Mito (Michał Mitoński) - to właśnie o nich będzie dzisiejsza historia. Wspomniani Panowie, to założyciele kanału...

Zamknij