Sunday, Apr. 14, 2024

Wieczór z Cieniem – nowa produkcja niezależna

Autor:

|

7 kwietnia 2012

|

 

Do naszej redakcji dotarła informacja o kolejnej produkcji niezależnej, która w tym roku zapełni nasz rozwijający się rynek tego typu twórczości. Wieczór z Cieniem jest dramatem, po części obyczajowym, być może trochę psychologicznym. Jest to film trudny i jednocześnie prosty. Z pewnością nie jest to kino rozrywkowe. Mimo ciężkiego tematu jakim jest samobójstwo, obraz jest dość spokojny. Skąd bierze się prostota? Według autora, każdy kto obejrzy całość będzie znać odpowiedź na to pytanie.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, twórca tego filmu zapewnia, że włożył w dzieło wiele pracy, ale mimo profesjonalnego podejścia, gdzieniegdzie można dopatrzeć się niedociągnięć. My uważamy, że to wcale nie jest jakiś wielki minus, tym czasem charakteryzuje się magia kina niezależnego. Użyta została amatorska kamera z wyższej półki. Mikrofon był dość dobrej jakości, ale dźwięk nie wszędzie trzyma poziom.

Scenariuszem i reżyserią zajął się Kacper Mystkowski, w filmie wystąpią: Wojciech Bartoszek i Patryk Janus, a za muzykę odpowiedzialny jest: Paweł Harańczyk. Zobaczcie trailer:

 

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(1) Komentarz

  1. Życzliwy
    7 kwietnia 2012 at 23:01

    Chłopaki, wszystko fajnie i nawet ciekawie, ale dźwięk i dykcja do poprawy bo nic nie zrozumiałem. Warto uruchomić przeponę. Powodzenia!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
GROLSCH FILM WORKS – do 12.04 głosowanie publiczności

Grzegorz Kuczeriszka, Kacper Sawicki i Czesław Mozil – jury konkursu – wybrali filmy, które walczą o nagrodę publiczności. Mawiają, że...

Zamknij