Thursday, May. 23, 2024

Wkrótce premiera „Poniedziałku”

Autor:

|

9 września 2015

|

Wkrótce premiera „Poniedziałku”

„Poniedziałek” jest debiutem młodego reżysera Macieja Kapek, ucznia I LO w Tarnowie. Opowiada historię chłopca (Krystian Król) oraz jego matki (Magdalena Jewuła), która zostawiona przez męża, mająca problem by związać koniec z końcem, coraz mniej czasu poświęca synowi, a sama wpada w nałóg alkoholizmu. Jest to film krótkometrażowy, poruszający relację międzyludzkie, problem alienacji, samotności, niezrozumienia, ludzkich słabości, nałogów, obwiniania innych za własne ułomności. W „Poniedziałku’ zagrał między innymi student aktorstwa na PWST w Krakowie Ireneusz Mosio.

Jak mówi twórca „Poniedziałku”:

„Film był nagrywany dwiema kamerami. Dokładałem wszelkich sił, by wszystko wyszło jak najbardziej profesjonalnie, mimo braku takowego sprzętu. Jestem zadowolony z efektu końcowego, ale wierzę, że mógłbym to zrobić lepiej i kolejne projekty pragnę realizować na coraz wyższym poziomie. Wszystkie sprawy związane montażem również należały do mnie – wybór ujęć, korekcja kolorów, ustawienie głośności ścieżek dźwiękowych.- mówi Maciej Kapek.

Muzykę wykonał krakowski kompozytor Miłosz Konarski, który ograniczył się do jednego instrumentu, by oddać kameralny charakter filmu. Sam tytuł „Poniedziałek” nie oznacza tylko dnia, w którym toczy się lwia część akcji. Poniedziałek nie kojarzy się przyjemnie, a wydarzenia w filmie nie należą w większości do najmilszych. Ponadto poniedziałek oznacza początek, jest zaczątkiem czegoś nowego – to także w tym filmie będzie można zauważyć.

Premiera filmu odbędzie się w sobotę 12 września o 19:00 w Kinie Wawel w Wojniczu.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(2) Komentarze

 1. Współczesny Jezus
  9 września 2015 at 11:09

  Po zwiastunie widać ze to takie trudne sprawy.

  • Maciej Kapek
   9 września 2015 at 18:05

   "Poniedziałek" rzeczywiście porusza tematykę, która w jakimś stopniu mogłaby posłużyć za plan na odcinek takowego programu, ale oferuje rozrywkę na zupełnie innym poziomie i w inny sposób podchodzi do tematu. Zachęcam to obejrzenia filmu, gdy już będzie dostępny i wyrobienia sobie opinii po zobaczeniu całości. Jeżeli zaś jesteś z Małopolski - zapraszam do kina.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
watch it FRONT
the ATTACK of the KILLER PHONES part I i part II w produkcji

Tomir Dąbrowski nie próżnuje! Parę dni temu minął miesiąc od momentu premiery pierwszej części the ATTACK of the KILLER PHONES,...

Zamknij