Friday, Jan. 27, 2023

Wyślij swoje filmy na Śląsk

Autor:

|

26 lipca 2013

|

Wyślij swoje filmy na Śląsk

Do 20 sierpnia potrwa nabór filmów na Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego „REPEFENE”, które odbędą się w dniach 13-15 września w Rybniku.

Został ogłoszony nabór filmów do trzech konkursów:

- dla filmowców nieprofesjonalnych – kategorie: fabuła i dokument; czas filmu do 20 minut, tematyka dowolna.

- konkurs etiud studenckich – kategorie: fabuła, dokument, eksperyment lub video-art; czas filmu do 20 minut, tematyka dowolna.

- internetowy konkurs dla filmowców nieprofesjonalnych – eksperyment lub video-art. Czas filmu do 5 minut. Tematyka dowolna.

Ilość zgłoszonych filmów jest dowolna.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 sierpnia (konkurs internetowy) i do 20 sierpnia – konkursy etiud studenckich i dla filmowców nieprofesjonalnych.

Szczegółowe informacje w regulaminie i na stronie: www.repefene.pl

„RePeFeNe” są jednymi z ważniejszych i najgłośniejszych Prezentacji kina niezależnego na Śląsku. Wielkim ich miłośnikiem i przyjacielem jest Kazimierz Kutz, który był gościem specjalnym festiwalu w 2004r. Goszczono także Jerzego Cnotę, Ryszarda Zaorskiego, Adama Sikorę, Cezarego Żaka, Marzenę Kipiel-Sztukę, Jerzego Janeczka, Pawła Kukiza, Piotra Matwiejczyka, Franciszka Dzidę i Grzegorza Lipca.

Pierwsze Prezentacje odbyły się w 2002 roku. Od tej pory corocznie na przełomie września i października, przez trzy dni Rybnik żyje kinem offowym.

Prezentacje skierowane są do niezależnych (nieprofesjonalnych i profesjonalnych) twórców filmowych z całego kraju
Corocznie do konkursu zostaje nadesłanych ok. 200 filmów.

Organizatorami są: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Klub Filmu Niezależnego i Instytucja Filmowa Silesia-Film w Katowicach.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs_filmowy (1)
Nakręć film i pojedź jako juror na festiwal do Gdyni

Chcesz zostać członkiem młodzieżowego jury, które wybierze własnego zwycięzcę festiwalu filmowego w Gdyni? Zrealizuj krótki film inspirowany kampanią „Oglądam, czuję,...

Zamknij