Friday, Sep. 22, 2023

Znamy program VII edycji SOFFA

Autor:

|

1 czerwca 2013

|

Znamy program VII edycji SOFFA

logo soffaPrzegląd najlepszych polskich filmów amatorskich, specjalny pokaz filmu „Bejbi blues”, spotkanie z reżyserką Kasią Rosłaniec, prezentacja „Olsztyn filmowy”. Te i inne atrakcje czekają na olsztyńskich (i nie tylko) kinomanów. Od 4 do 7 czerwca biblioteka multimedialna Planeta 11 organizuje siódmą edycję SuperOrbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA.

Festiwal SOFFA to konkurs filmowy, w którym startują twórcy niezależni z całej Polski. Filmy są oceniane przez jury oraz publiczność. Najlepsi dostają statuetki oraz nagrody rzeczowe. Gala jest przeprowadzana ze specjalną oprawą muzyczną i czerwonym dywanem. Wieczorna pora sprawia zaś, że tworzy się unikalna atmosfera.

W tym roku do konkursu zakwalifikowano 19 filmów (9 fabularnych, 7 dokumentalnych i 3 animowane). Przewodniczącą jury będzie Katarzyna Rosłaniec, reżyserka głośnych filmów „Bejbi blues” i „Galerianki”. Dodatkowo zostaną zaprezentowane filmy olsztyńskich twórców: „Bracia” (reż. Mateusz Placek) i „Olsztyn kontratakuje (reż. Piotr Baluta). Przegląd filmów i gala wręczania nagród odbędą się w piątek, 7 czerwca.

bejbi blues plakacior ostateczny

Dzień wcześniej (6. czerwca) organizatorzy zapraszają na specjalny pokaz filmu „Bejbi blues”, który odbędzie się w Planetarium (bezpłatne wejściówki do odbioru w Planecie 11). Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z reżyserką Katarzyną Rosłaniec.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o życiu filmowym Olsztyna po 1945 roku będzie przygotowana prezentacja Marka Barańskiego olsztyńskiego dziennikarza, ale także współtwórcy filmów dokumentalnych i animowanych oraz statysty w filmie Volkera Schlöndorffa „Król Olch”. Na to spotkanie organizatorzy SOFFY zapraszają we wtorek, 4 czerwca o godz. 18.

PLAKAT 2.0

PROGRAM VII SOFFA:

4 czerwca (wtorek), godz. 18 – PLANETA 11 (al. Piłsudskiego 38)

Prezentacja „Olsztyn filmowy”

„Cybulski Pod Żaglami , czyli kto zaprosił Malkovicha? Fabuły, które powstały w Olsztynie lub jego najbliższej okolicy lub zaledwie Olsztyn służył im za tło. Dokumenty i animacje. Zawodowcy i amatorzy w kinie. Aktorzy i reżyserzy związani z Olsztynem. Kina i festiwale. O życiu filmowym Olsztyna po 1945 roku opowie olsztyński dziennikarz Marek Barański, współtwórca filmów dokumentalnych i animowanych, statysta w filmie Schlöndorffa „Król Olch”

 

6 czerwca (czwartek), godz. 19 – PLANETARIUM (al. Piłsudskiego 38)
Pokaz filmu „Bejbi blues” i spotkanie z reżyserką Katarzyną Rosłaniec

„Katarzyna Rosłaniec, reżyserka kultowych i wielokrotnie nagrodzonych „Galerianek”, przedstawia historię niedojrzałej 17-latki, która zostaje matką. Chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę Natalia zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania. „

7 czerwca (piątek), godz. 20.30 – PLANETA 11 (al. Piłsudskiego 38)

Wielki finał festiwalu SOFFA

 

Program

godz. 20.30 – spotkanie z przewodniczącą jury festiwalu – Katarzyną Rosłaniec

godz. 21.00 – pokaz filmów konkursowych (fabuła)

godz. 22.30 – przerwa

godz. 22.45 – pokaz filmów konkursowych (dokument)

godz. 00.05 – przerwa

godz. 00.20 – pokaz filmów konkursowych (animacja)

godz. 00.45 – specjalny pokaz filmu „Bracia” (reż. Mateusz Placek)

godz. 01.20 – specjalny pokaz filmu „Olsztyn kontratakuje” (reż. Piotr Baluta)

godz. 01.30 – ogłoszenie wyników i gala wręczenia nagród

Zainteresowanych zapraszamy!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
arsindependent-karnety
Karnety na 3. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ars Independent

1 czerwca rusza sprzedaż karnetów na 3. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ars Independent, który odbędzie się w dniach 20-29 września 2013...

Zamknij