Sunday, Apr. 14, 2024

6 polskich kanałów youtube, które warto znać

Autor:

|

10 stycznia 2018

|

6 polskich kanałów youtube, które warto znać

W dobie, kiedy większość informacji czerpiemy z filmów zamieszczonych w serwisie youtube, szczególną popularnością cieszą się kanały tematyczne, na których youtuberzy udzielają porad w różnych dziedzinach. Nas interesuje oczywiście tematyka filmowa, dlatego sprawdzimy, które kanały z polskiego youtube’a warto subskrybować. Lista może być oczywiście niekompletna, ponieważ ciągle powstają nowe, wartościowe kanały (mamy nadzieję, że dacie nam znać w komentarzach, jeśli pominęliśmy coś ciekawego). Warto również wiedzieć, że kolejność podanych tu kanałów nie ma znaczenia.

 

NA GAŁĘZI – Marcin Łukański

ytb1

Kanał prowadzony przez Marcina Łukańskiego – filmowca z Krakowa. Znajdziemy tutaj sporo analiz najpopularniejszych filmów oraz praktycznych uwag dotyczących konkretnych środków filmowych. Youtuber co jakiś czas publikuje bardzo przydatny FAQ, w którym odpowiada na wybrane pytania widzów kanału. Jeżeli ciekawi Cię w jaki sposób poprzez montaż, czy pracę kamery wpłynąć na widza – ten kanał zdecydowanie jest dla Ciebie.

 

FILMUJEMY! - Szymon Chałupka

ytb2

Kanał filmowca z Black Sun Studio, który dzieli się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą z zakresu produkcji filmowej. Pośród zamieszczonych filmów możemy znaleźć praktyczne porady, które przydadzą się szczególnie początkującym filmowcom. Szczególnie użyteczne mogą też okazać się testy sprzętu w różnych przedziałach cenowych oraz proste tipy związane z postprodukcją. Twórca kanału często wchodzi w interakcję z widzami, dzięki czemu poruszana tematyka często odpowiada oczekiwaniom subskrybentów.

JAKUB KLAWIKOWSKI

ytb3

Operator, pilot dronów, montażysta i producent w jednej osobie, który postawił sobie za cel przedstawienie kulisów pracy filmowca za pomocą różnego rodzaju materiałów vlogowych. Kanał nie składa się jednak wyłącznie z relacji youtubera z różnych zleceń, ale zawiera także praktyczne porady dotyczące ustawień sprzętu, problemów z filmowaniem w określonych warunkach atmosferycznych, czy użytkowaniem drona.

MOVIE MASTER PATRYK GERC

ytb4

Ten kanał to świeżynka na polskim youtube i na razie składa się w większości z realizacji youtubera. Można tam się jednak natknąć na pierwsze odcinki nowopowstałego vloga, gdzie twórca dzieli się praktycznymi wskazówkami z pracy filmowca ślubnego. Na podstawie opublikowanych dotąd odcinków, oraz zapowiedzi Patryka, można wnioskować, że kanał ten aspiruje do wartościowej skarbnicy wiedzy dotyczącej specyfiki pracy podczas realizacji wesel.

MOTION PIKCZER

ytb5

Kanał prowadzony przez filmowców z grupy Motion Pikczer, którzy dzielą się z widzami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi produkcji filmowej. Co prawda kanał nie jest szczególnie systematycznie prowadzony, ale pojawiające się od czasu do czasu materiały zawierają sporo praktycznych wskazówek szczególnie dla pasjonatów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z filmowaniem.

KRĘCI SIĘ

ytb6

Zdobywający coraz większą popularność vlog, który szczególnie przyda się youtuberom, vlogerom i innym osobom, które w jakiś sposób interesują się filmem. Znajdziecie tutaj sporą ilość porad dotyczących sprzętu, warsztatu filmowania, jak i wywiady z twórcami filmowymi.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
tomir
Tomir na (nie)poważnie

Profesor Polska, Telefony, Massacarade - tym Czytelnikom, którzy są z nami od dawna nie trzeba zapewne tłumaczyć, co wiąże te...

Zamknij