Saturday, Feb. 4, 2023

Jak umieścić swój film na youtube.com?

Autor:

|

2 grudnia 2009

|

Jak umieścić swój film na youtube.com?

Witamy w wyczerpującym poradniku na temat publikacji w sieci swoich materiałów filmowych za pośrednictwem popularnego serwisu youtube.com. Artykuł ten szczególnie przyda się początkującym filmowcom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dystrybucją własnych dzieł.

Zakładanie konta na youtube.com.

Zanim przejdziemy do publikacji naszych materiałów na witrynie youtube.com, musimy najpierw założyć tam konto, na którym będziemy gromadzić dotychczas stworzone filmy. Zobaczmy zatem jak to zrobić!

1. Wchodzimy na stronę youtube.com.

2. W prawym górnym rogu odnajdujemy link „Utwórz konto” i klikamy na niego.

3. Jeżeli wypełniliśmy je prawidłowo, zostaniemy zapytani, czy posiadamy konto Gogle, z uwagi na to,

iż witryna youtube.com jest z nim zintegrowana. Jeśli je posiadamy, to po lewej stronie wpisujemy odpowiednie dane, jeśli nie to po prawej stronie zakładamy nowe konto.

4. Po wypełnieniu poprzedniego kroku zostaniemy zalogowani do systemu, a na nasze konto pocztowe zostanie przysłany link potwierdzający poprawność danych.

Przesyłanie filmu na serwer youtube.com

Zakładamy, że konto zostało potwierdzone, a my w zakamarkach swojego komputera posiadamy plik filmowy, który chcielibyśmy umieścić w serwisie youtube.com. Jak to zrobić?

1. W prawym górnym rogu klikamy na button „Prześlij film”.

2. Otwiera nam się nowe okno, w którym klikamy na przycisk „Przeglądaj” i wybieramy plik filmowy, który chcemy umieścić na witrynie. W naszym przypadku będzie to plik Reportaz2.wmv.

Oczywiście po zlokalizowaniu pliku na dysku należy kliknąć w przycisk „Otwórz”.

3. Teraz naciskamy w button „Prześlij film wideo” i oczekujemy na jego wczytanie na serwer.

4. Kiedy już osiągniemy 100% wypełniamy pola: Tytuł, Opis, Tagi (tutaj wpisujemy słowa kluczowe naszego filmu), Kategoria, a także inne związane z prywatnością i dostępnością naszego filmu.

5. Jeśli film zostanie przetworzony przez youtube mamy również możliwość ustalenia jego miniaturki, która będzie się wyświetlała podczas wyszukiwania, a także będzie głównym obrazem naszego filmu.

6. Aby poznać adres naszego filmu i móc go przesyłać naszym znajomym, a także do serwisu kinoamatorskie.pl należy wejść w „Przesłane filmy”, kliknąć tytuł filmu, a następnie z rubryki URL wyczytać link.

I to w zasadzie wszystko w tym temacie. Teraz wystarczy tylko jeśli wypełnisz ten formularz, a my już zajmiemy się resztą ;-).

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress