Thursday, Jun. 13, 2024

Dubel#5 – Kartony

Autor:

|

10 sierpnia 2012

|

Kartony

reż. Radosław Pawełczak

 

Grupa Filmowa Fluster podjęła się zrobienia filmu z poczuciem humoru i mocnym przekazem dla osób, które wciąż wierzą wyłącznie w zewnętrzną piękność. Prawdą jest, że niezwykle ważne są dla nas uczucia, ale nie warto zapominać, ile znaczy dla nas także rozwój umysłu.

 

Projekcja przedstawia historię dwóch, pozornie fajnych dziewczyn, które pilnie poszukują dla siebie chłopaków. Skupiają się wyłącznie na wyglądzie, co utrudnia im znalezienie odpowiedniej zdobyczy. Twórcy przeszkadzając im w podrywie postawili na ich drodze kilka humorystycznych przeszkód, z którymi niekoniecznie umiały sobie poradzić.

 

Oglądając ten film zdecydowanie trzeba do niego podejść z dystansem, ponieważ jest to komedia, w której nie brakuje naciąganych sytuacji. W tym jednak wypadku całkowicie to nie przeszkadza, bo twórcy idealnie przygotowali widzów do konkretnego finału, jakim jest spotkanie „konkretnego” chłopaka. Kolejnym plusem jest połączenie filmu z muzyką, dźwiękami i śmiesznymi napisami, co oddaje jeszcze mocniejsze brzmienie gatunku komediowego.

 

Jedyne na co radziłabym się przygotować osobom stawiającym przede wszystkim na kulturę i łagodność wypowiedzi to wulgaryzmy używane w filmie. Dla mnie oczywiście jest to plus, bo dodaje to pewnego realizmu. Młodzież często nie oszczędza się w słowach, więc okrajanie przekleństw byłoby sztucznym przygotowaniem dialogów dla potrzeb filmu. Warto czasami używać niepoprawnie zbudowanych zdań, neologizmów, grypsów, czy wulgaryzmów, aby bohaterowie byli przedstawieni wiarygodniej. W tej etiudzie, aktorzy dobrze poradzili sobie ze swoimi rolami, chociaż słownictwo czasami kaleczy uszy. Największe brawa powinny zdobyć aktorki, które wydawały się z lekkością wcielać w rolę głupich dziewczyn ;).

 

Już na koniec dodałabym, że niekoniecznie trzeba mieć dużo pieniędzy i masę pomysłów na miejsca, w których rozgrywają się sceny, aby zrobić amatorską, czy niezależną produkcję filmową. Akcja tej etiudy nakręcona jest w jednym pomieszczeniu, z niewielką ilością aktorów, a i tak na twarzy czasami pojawia się uśmiech :).

 

Polecam obejrzenie filmu na naszej stronie

 

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

 

Share This Article

O autorze

(1) Komentarz

  1. Dario Davis
    10 sierpnia 2012 at 12:35

    Widziałem ten film jakiś czas temu... Ogólnie podziwiam tych twórców i są bardzo wysoko na mojej liście - choćby za serial: "Klucz".

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
GFK Wrota ekranizuje opowiadanie J. Ćwieka

  GKF WROTA przygotowuje ekranizację opowiadania jednego z czołowych polskich pisarzy fantasy Jakuba Ćwieka (pięciokrotny nominowany do Nagrody im. Janusza...

Zamknij