Sunday, Apr. 21, 2024

Dubel#12 – Pomiędzy

Autor:

|

27 września 2012

|

Pomiędzy

reż. Paweł Czarnecki

 


Nie łatwo jest dokonywać wyboru – czasem im dłużej się zastanawiamy tym bardziej błądzimy, a impulsywne podejmowanie decyzji nie zawsze wychodzi nam na dobre. Niestety każdemu przyjdzie spotkać się z konsekwencjami, ponieważ musimy być odpowiedzialni za swoje czyny.

 

Produkcja filmowa w reżyserii Pawła Czarneckiego jest zwięzłą i rzetelną ekranizacją, zawierającą streszczenie pewnego fragmentu życia człowieka. Historia ta obejmuje dwuosobowy skład aktorski zmagający się z pozoru prostym, a wewnątrz skomplikowanym i symbolicznym scenariuszem opracowanym przez twórcę.

 

Plusem etiudy jest metaforyczność. Uwielbiam, gdy film nie jest pustą grą akcji, lub nudnym oraz bezsensownym okazaniem naszej rzeczywistości, w której nie drzemie żaden przekaz. „Pomiędzy” faktycznie jest spokojnym filmem, zawierającym króciutką, lecz sprecyzowaną prezentację drogi, jaką przychodzi nam pokonać, więc nie oszukując się… Każdy z nas ma swój bagaż doświadczeń, swoich zwolenników i nadzieje na znalezienie skrótów, pomagających nam na spełnienie swoich oczekiwań.
Po obejrzeniu tego filmu powinniśmy przypomnieć sobie i zapamiętać raz na zawsze, że to dusza jest najważniejsza, bo to ją jest nam najtrudniej odebrać.

 

Problem w filmie stanowią, jednak emocje. Mimo wszystko bardzo mi ich brakuje, a najbardziej w momencie odpoczynku. Bohaterka usiadła, a operator zamiast zrobić zbliżenie pokazując jej wyraz twarzy, pozwolił jej wstać i odejść. W życiu to niestety nie wygląda tak szorstko, ponieważ każdy z nas czasami ma chwile słabości, w których pozwalamy sobie na momenty wyładowywania lub ukazywania uczuć. Z każdą sekundą, minutą, godziną wyzwalamy z siebie kolejną dawkę nowych emocji.

Drugą kwestią jest melodia – z odpowiednią mieszanką muzyki film mógłby przynieść jeszcze lepsze efekty. Tak etiuda wydaje się być bladym, niedokończonym szkicem. Wykorzystując dźwięk możemy urozmaicić nasze dzieło. Warto pamiętać, że sam obraz może robić wrażenie, ale dodając do tego pięknie skomponowane nutki, jesteśmy w stanie wywalczyć jeszcze więcej zrozumienia i przychylności u widza.

 

Tak, więc osobiście polecam tę krótkometrażówkę i po obejrzeniu jej zachęcam do zagłębienia się w swoje wnętrze.:) Czasem jedna chwila potrafi uświadomić nam wiele spraw.

 

Film można obejrzeć na naszej stronie

 

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

 

Share This Article

O autorze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Premiera Rozmów ze Śmiercią

W przyszły czwartek, czwartego października, odbędzie się oficjalna premiera najnowszego filmu Piotra Rzepki „Rozmowy ze Śmiercią”. Projekcja oraz spotkanie z...

Zamknij