Wednesday, Jul. 24, 2024

Dubel #28 – Niezwykłe miejsce (2010)

Autor:

|

14 lutego 2013

|

Dubel #28 – Niezwykłe miejsce (2010)

Niezwykłe miejsce” (2010)

Reż. Mikal

 

Miłość jest nieprzewidywalna, toczy się w unikalny sposób pomiędzy bliskimi sobie ludźmi. Ci, co poznali żar miłości wiedzą, jaka jest ona ważna w naszym życiu.

Bardzo prosta i króciutka historyjka o dwójce ludzi, którzy darzą siebie niesamowitym uczuciem: miłością. Jak to bywa u par trwają w pięknych chwilach, przechodzą przez wiele rozterek, a następnie cieszą się swoim szczęściem.

Film jest dość ciekawym ukazaniem przygody filmowej pary. Pokazuje, że dla uczuć nie ważny jest czas, miejsce czy posada. Nie liczą się wylane łzy, czy niekomfortowe zdarzenia, bo ostatecznie miłość wygrywa.

Reżyser wybrał dość nietypowy sposób wyjawienia nam tej historii, jest ona błyskawicznym oraz banalnym obrazem fabuły skrywanej gdzieś w nieznanym nam miejscu. Z jednej strony jest  ciekawa, ale jak spojrzymy na nią pod kątem opowiadanej historyjki staje się czarną owcą w stadzie białych koleżanek.

Niezwykłe miejsce” to bardzo krótka historia zawierająca dokładnie to, co powinna. Ogólnie krótkometrażówka jest strasznie przewidywalna, mało efektowna, lekko przytłaczająca, jak na próbę pokazania miłości i zdecydowanie góruje w niej prostota. Jednak można odnaleźć w niej sens! Ten realny sens, który sprawia, że miłość ma swoje plusy i minusy…

OCENA AKTORÓW:

Małgorzata Minorczyk – ☻ ☻ ☻ ☺ ☺

Kamil Burzyński – ☻ ☻ ☻ ☺ ☺

OCENA OGÓLNA:

Fabuła – 2

Gra aktorska – 3,5

Błędy Logiczne – 3,5

Dźwięk – 5

Muzyka – 4

Światło – 3

Kadry – 3

Błędy Techniczne – 4,5

Dialogi (NARRATOR) – 4

Klimat – 2,5

ŚREDNIA: 3,5

 DLACZEGO TAKA OCENA?

Film można znaleźć na naszej stronie.

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
kurs2
8 lekcji filmowania czeka na Ciebie!

Przypominamy, że w naszym serwisie ciągle jest do nabycia 48-stronicowy poradnik filmowca niezależnego, który w praktyczny sposób omawia każdy etap...

Zamknij