Wednesday, Jul. 24, 2024

Dubel #29 – Shattered Pieces (2012)

Autor:

|

21 lutego 2013

|

Dubel #29 – Shattered Pieces (2012)

Shattered Pieces” (2012)

Reż. Paweł Łukomski

 

 

Muzyka potrafi poruszyć ludzkie serce. Sprawić, że chociaż przez ten jeden moment przestaniemy skupiać się na problemach i rzeczywistości. Zabierze nas w świat fantazji, lub też zasmuci nasze serce… Melodia to lekarstwo dla wielu zagubionych dusz.

Teledysk zrobiony przez Studio35 jest fenomenalnym połączeniem muzyki, tańca i historii miłosnej odgrywanej przez dwójkę ludzi. Nie jest to zresztą pierwszy fantastyczny film stworzony pod okiem Pawła Łukomskiego.

Historia stanowi dla nas miłą rozrywkę upiększaną przez fragment rozbrzmiewającej muzyki „My body is a cage” Petera Gabriela. Opowiada o dwójce osób, które łączy kawałek rozbitego szkła. Jedna butelka, dwójka ludzi i piękna scenografia… To zapewnia nam podczas, tych kilku minut ekipa filmowa.

Wyróżniają się nie tylko kroki taneczne, które są podkreślane przez otoczenie, dobrze zmontowane ujęcia i zwolnione tempo. Całość wydaje się być naprawdę interesującą wizją, zabierającą nas w świat „lepszego” życia. Pokazuje, że nawet w najgorszej chwili nie warto tracić nadziei, bo znajdzie się dla nas szansa.

Studio35 okazało się mieć naprawdę intrygujący pomysł, który odtworzyli w odpowiedni sposób dla widza. Nie zanudzają, a dynamizm kadrów i przede wszystkim specyficzne połączenie obrazu z muzyką, stopniowo stają się dynamitem w naszych monitorach. Stworzyli atmosferę, dzięki której wyjątkowo ciężko oderwać wzrok od ich dzieła.

Szczerze powiedziawszy grupa stworzona przez Pawła Łukomskiego tworzy filmiki, animacje i efekty specjalne, które swoim profesjonalizmem przewyższają niejedne kinowe, czy inne komercyjne produkcje. Warto jest zajrzeć na ich stronę i zapoznać się z innymi bardzo dobrze wykonanymi projektami, jak np. “Queen of the Club” Paula Dave’a by Studio35.

GRA AKTORSKA:

Karina “Kari” Kącka – ☻ ☻ ☻ ☻ ☻

Maksym “bboy Meks” Grabarczyk - ☻ ☻ ☻ ☻ ☻

OCENA OGÓLNA:

FABUŁA – 4,5

GRA AKTORSKA – 5

BŁĘDY LOGICZNE – 4,5

DŹWIĘK – 5

CHARAKTERYZACJA – 4,5

ŚWIATŁO – 4,2

KADRY – 4,8

BŁĘDY TECHNICZNE – 4,5

KLIMAT – 5

ŚREDNIA: 4,68

  DLACZEGO TAKA OCENA?

Film można znaleźć na naszej stronie.

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
zly
„Zły Sen” – trailer

Nowe produkcje niezależne powstają ostatnio jak grzyby po deszczu!  "Zły Sen" to film opowiadający o przeżyciach Klaudii, której przyjaciółka popełniła...

Zamknij