Thursday, Feb. 9, 2023

Dubel #47 – „Odkupienie” (2013)

Autor:

|

8 sierpnia 2013

|

Dubel #47 – „Odkupienie” (2013)

okejka1

Odkupienie” 2013

Reż. Adrian Jurek

 

Życie nie należy do przewidywalnych, jednak jednego możemy się spodziewać na pewno: nasze czyny do nas wrócą… Prędzej, czy później dobro lub zło zostaje nam „oddane”.

Głównym założeniem „Odkupienia” stało się powiedzenie: „Zło zawsze wraca”. Cała fabuła oplatana w teraźniejszość i przeszłość pokazuje nam życie Bruna, prowadzące do tragicznej przyszłości. Jesteśmy świadkami kolejnych wydarzeń ciągnących bohatera do nieuniknionego.

od1

Twórca w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam całą historię. Postarał się, aby nudne chwile były oplatane dobrymi efektami specjalnymi, co prowadzi do bardzo spójnej oraz wyjątkowo gładko poprowadzonej akcji. Nie dostajemy zbędnych informacji, cała ta ekranizacja opiera się na najważniejszych dla nas faktach, dzięki czemu możemy się napawać oglądaniem.

od2

Nie da się ukryć, że w filmie zło odpłaca się bardzo szybko i nie omija nikogo. Każdy za swoje przewinienie musi zapłacić, bez żadnej litości, bez możliwości namysłu, żałowania za swoje błędy, czy naprawiania szkód. Winowajcom za złe uczynki zostaje odebrane to, co dla nich najcenniejsze…

 od3

Ciężko jest przewidzieć, jakie odczucia ostateczne film może wzbudzić w widzu. Nie możemy być w pełni przekonani czy bohaterzy zostali ukarani adekwatnie do swoich czynów, jednak takie było „mocne” założenie twórcy: oko za oko, ząb za ząb. Także zabierając się za obejrzenie krótkometrażówki, pt. „Odkupienie” zapnijcie pasy i przygotujcie się na „ostre” zakończenie.

od4

Tak już na koniec podsumowując, gdy skończymy oglądać etiudę może być nam ciężko uwierzyć w to, że film został stworzony przez jednostkę od samego początku. Być może nie dlatego, że jest wybitnie unikalny, lecz z powodu rzetelnego kręcenia, w tym kadrowania, przejrzystości przekazu i lekkości efektów specjalnych.

 

GRA AKTORSKA:

Adrian Jurek – ☻ ☻ ☻ ☻ ☺

OCENA OGÓLNA:

Fabuła – 4

Gra aktorska – 4

Błędy logiczne – 4,2

Dźwięk – 4,2

Charakteryzacja (Efekty specjalne) – 5

Muzyka – 3,8

Światło – 4

Kadry – 4

Błędy techniczne – 4

Dialogi – 3,8

Klimat – 3,8

ŚREDNIA: 4,10

       DLACZEGO TAKA OCENA?

Film można znaleźć na naszej stronie.

 Zobacz ranking TOP 10 najlepszych filmów recenzowanych w Dublu!

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

 

Share This Article

O autorze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
sol-promo
21 sierpnia startuje Solanin

Właśnie w sieci ukazał się spot promujący 5. Solanin Film Festiwal 2013, który odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia w Nowej...

Zamknij