Sunday, Sep. 24, 2023

Dubel #56 – „W poszukiwaniu pasji” (2013)

Autor:

|

31 października 2013

|

Dubel #56 – „W poszukiwaniu pasji” (2013)

okejka2W poszukiwaniu pasji” (2013)

Reż. Jacek Prus

 

Jesteśmy inni, różnimy się od siebie, podążamy własnymi ścieżkami i codziennie odkrywamy nowy zakątek własnego umysłu. Staramy się znaleźć pasję, to „coś”, co ma umilać nasze chwilę…”

Hobby w gruncie rzeczy dla człowieka jest bardzo istotnym zajęciem. Na pewno istnieje na świecie wiele ludzi, którzy nie są świadomi wartości posiadania pasji, lub wciąż jej poszukują. Ten właśnie krótki, przepełniony humorem film zawiera fragment z życia autora próbującego odnaleźć swoje małe powołanie. Ulegając wpływom blogów i innych portali społecznościowych rozpoczyna poszukiwania…

 wpp1

Reżyser bierze pod lupę kilka bardzo popularnych pasji: gotowanie, fotografię, malarstwo, make up i tworzenie z masy. Próbując swoich sił postanawia zarejestrować swoje wyniki, aby pokazać je światu. Dzięki temu pomysłowi wychodzi całkiem sympatyczna sklejka ujęć prowadząca do konkretnego morału, jakiego moglibyśmy się nie spodziewać.

wpp2

Chcesz znaleźć satysfakcjonującą Ciebie pasję? Nie sugeruj się innymi, bo odpowiedź jest w Tobie.”

wpp3

To bardzo ważna „rzecz”, o której wielokrotnie zapominamy. Ludzie przewracający się w naszym życiu stają się dla nas wzorami do naśladowania, albo w innych wypadkach to my stajemy się ofiarami manipulacji i zobowiązań. Jeśli sam błądzisz i wciąż nie odnalazłeś tej istotnej części Twojej egzystencji obejrzyj „W poszukiwaniu pasji”, a być może znajdziesz inspirację :).

wpp4

Oczywiście, jak jest biel, to jest także i czerń, jak to na przeciwieństwa przystało. Dokument bardzo wiele traci przez wykonanie techniczne, a to ciągnie za sobą banalność kadrów i scenografii. Chociaż niektóre pomysły są fajne, to niestety są ukazane w sposób płaski, niczym kromka chleba podana na śniadanie bez dodatków. W niektórych wypadkach możemy odnieść wrażenie, że ukazanie „głupoty” naszego wędrowca jest zbyt mocno wyolbrzymione. Otrzymujemy zbyt dużo paplaniny, a za mało konkretów.

wpp5

Tak, czy owak filmik stworzony jest w pozytywnej aurze, która bawi. Niestety do mnie nie przemawia, ponieważ mężczyzna podczas odbywania podróży, polega na cudzym zdaniu i ulega pierwszym porażkom. Wiadomo, że wszystko stworzone jest z pewnym zamierzeniem, jednak gdy już zdecydujecie się na takie poszukiwania bądźcie bardziej wytrwali ;). Ciężka praca popłaca. :)

OCENA OGÓLNA:

Fabuła – 3,8

Gra aktorska – 3,5

Błędy logiczne – 4

Dźwięk – 3,7

Charakteryzacja – 4,5

Muzyka – 3,8

światło – 3,3

Kadry – 3

Błędy techniczne – 3

Dialogi – 3,5

Klimat – 3,5

ŚREDNIA: 3,66

     DLACZEGO TAKA OCENA?

Film można znaleźć na naszej stronie.

   Zobacz ranking TOP 10 najlepszych filmów recenzowanych w Dublu!

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

Share This Article

O autorze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
kv
100 000 zł na realizację marzeń

Bank Millennium uruchomił konkurs, w którym do zgarnięcia jest 100 000 zł. Do 7 listopada możesz przesłać nie więcej niż...

Zamknij