Sunday, Dec. 3, 2023

Dubel #60 – „Okazja” (2012)

Autor:

|

28 listopada 2013

|

Dubel #60 – „Okazja” (2012)

okejka1Okazja” <2012>

Reż. Jarosław Kacper Królak

 

 

Każdy z nas miewa takie chwilę, w których chciałby zmienić swoje życie. Jednak, czy porzucenie swoich zmartwień jest lepsze od stawienia im czoła?”

Miewamy lepsze, bądź gorsze dni. Czasem jesteśmy całkowicie przygwożdżeni do podłogi przez los. Staramy się podnosić, ale nie zawsze mamy na to siłę. Wtedy nasz świat zaczyna odwracać się do góry nogami i nie rzadko prowadzi nas to do nienawiści i wściekłości. W tym wypadku nasz bohater zaczyna mieć dość otaczającej go rzeczywistości, więc decyduje się wziąć los w „swoje” ręce. Własne szczęście pokłada w firmie: „Wilk i spółka” oferującej nietypowe, aczkolwiek w tym momencie niezbędne dla protagonisty usługi.

ok1

Piotr wybiera się na spotkanie, gdzie otrzymuje ofertę nie do odrzucenia. Korzystając z niej nie przewiduje, że jest to dopiero początek jego przygód z firmą unicestwiającą niepożądane ssaki z jego drogi. Decyduje się podjąć ryzyko i pozamykać wszystkie niedogodne sprawy.

ok2

Groteskowa przygoda, w jaką jesteśmy wciągnięci, dzięki ciężkiej pracy ekipy filmowej pod okiem reżysera Jarosława Królaka, jest kreatywnym ukazaniem sztuki zgładzania zakłóceń. Człowiek stając przed możliwością zabawy w Boga, bardzo chętnie do tego sięga, dzięki czemu uzyskuje upragniony spokój.

ok3

Fabuła filmu jest frapująca, aczkolwiek jest także delikatnie monotonna i nudna. Brakuje w niej intryg i dreszczyku emocji. Akcja z jednej strony jest płynna i interesująca, z drugiej zaś apatyczna. Abstrakcyjność dzieła zdecydowanie wpływa na jego moc przekazu, przez co przyglądając się losom bohatera wiele spraw możemy postawić pod znakiem zapytania. Przyznam, że pomysł jest bardzo fajny, lecz jest zbyt blady i prosty. Być może potencjał nie został w pełni wykorzystany?

(Zdecydowanie zgadzam się tutaj z Kirą. Sądzę, że potencjał tego filmu został zmarnowany. Pokazaliśmy tę produkcję na przeglądzie filmowym w Elblągu i pamiętam, że pomimo tego, że film był jedynym, w którym występowały znane z ekranu telewizyjnego twarze, to wiele osób było znudzonych tym seansem. przyp. Michał Kołdras)

ok4

Powiem wprost. Jeśli szukacie dzieła na wysokim szczeblu technicznym, z dobrą grą aktorską i porządną, choć nie fantastyczną fabułą – TEN FILM JEST DLA WAS. Zainteresowani kinem amatorskim i niezależnym powinni obejrzeć tę „przystawkę”, chociażby ze względu na jej unikatowy sposób przekazu. Stworzenie etiudy groteskowej nie jest codziennym wyborem artystów, także nie przegapcie okazji ;).

 

OCENA AKTORÓW:

Jakub Kamieński – ☻ ☻ ☻ ☻ ☻

OCENA OGÓLNA:

Fabuła – 4

Gra aktorska – 4,3

Błędy logiczne – 4,3

Dźwięk – 4,8

Muzyka – 4,8

Światło – 4,7

Kadry – 4,5

Błędy techniczne – 4,7

Dialogi – 4,5

Klimat – 4,5

ŚREDNIA: 4,46

        DLACZEGO TAKA OCENA?

Film można znaleźć na naszej stronie.

Zobacz ranking TOP 10 najlepszych filmów recenzowanych w Dublu!

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

 

Share This Article

O autorze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
tst
„Sen” zwiastun

W piątek w godzinach wieczornych odbędzie się premiera najnowszego filmu Kamila Koprowskiego pt. "Sen". Będzie to etiuda wykonana w ramach...

Zamknij