Tuesday, Apr. 16, 2024

Jak zmienić głos na bardziej „telefoniczny”?

Autor:

|

27 grudnia 2013

|

Jak zmienić głos na bardziej „telefoniczny”?

Często zdarza się, że w fabule naszego filmu przewidziana jest scena, w której jeden bohater dzwoni do drugiego. W takiej sytuacji przydałby nam się efekt głosu słyszanego przez telefon. Abyście nie musieli kombinować z dzwonieniem do siebie nawzajem i nagrywaniem dźwięku przez telefon komórkowy, postanowiłem przedstawić Wam szybki i skuteczny sposób na cyfrową obróbkę głosu, która da ten sam efekt.

1. Pobieramy program Audacity (np. stąd) i instalujemy go na dysku.

2.Włączamy program i przeciągamy do niego plik z dźwiękiem do przeróbki.

Moja próbka:

3. Z menu Efekty, wybieramy opcję Korekcja graficzna. Pokaże się nam mniej więcej takie okno:

aud1

4. Poniżej suwaków, z funkcji Wybierz krzywą:, wybieramy opcję Telephone. Krzywa naszego pliku dźwiękowego ulegnie znaczącej zmianie.

aud2

5. Używając opcji Podgląd, możemy sprawdzić, czy wbudowany w program preset dał pożądane przez nas skutki. Jeżeli nie, możemy modyfikować poszczególne suwaki, aby bardziej dopracować dźwięk.

6. Kiedy jesteśmy zadowoleni z naszej przeróbki. Naciskamy Ok, a następnie zapisujemy nasz plik za pomocą menu Plik/Eksportuj.

Moja próbka, po przeróbce:

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
kot
Kotka Puma Kocie Podwórko – zapowiedź serialu

Zaiste ciekawe rzeczy chodzą Wam po głowach jeśli mowa o realizowanych przez Was filmach. Przykładowo ostatnio otrzymaliśmy zapowiedź pierwszego sezonu...

Zamknij