Tuesday, Apr. 16, 2024

Dubel #26 – Czas czeka na nas

Autor:

|

1 lutego 2013

|

Dubel #26 – Czas czeka na nas

CZAS CZEKA NA NAS” (2013)

Reż. Tomasz Wójcik

 

Każda nawet najmniej ważna chwila w naszym życiu może okazać się istotna… Nie wiadomo, kiedy nadejdzie odpowiedni moment na wzięcie losu we własne ręce, więc gdy tylko spotkamy się z taką sposobnością czy jesteśmy gotowi na ryzyko?

Bohater filmu pt. „Czas czeka na nas” spotyka się z niepowtarzalną szansą zmiany swojego życia. Schodzi do piwnicy i w magicznych okolicznościach dostaje ofertę cofnięcia się w czasie, w zamian za oddanie swoich dotychczasowych wspomnień. Podejmuje dość radykalną, ale według niego odpowiednią decyzję podjęcia ryzyka i odwrócenia czasu.

Niektóre sytuacje pokazane w tej produkcji są śmieszne, a co za tym idzie oglądanie niekompletnej, nudnej fabuły jest delikatnie urozmaicone. Niestety nie można przegapić zbędnych spacerów aktorów oraz wyjątkowo długiego wstępu, który wydaje się nic nie wnosić do całości.

Etiuda opiera się przede wszystkim na domysłach, które z każdą minutą zaszczycają nas coraz większą ilością. Opiera się na niekompletnych informacjach, z których bardzo ciężko jest wyciągnąć, jakikolwiek wniosek, np. główny bohater wspomina o imprezie, ale nikt nie pokazuje widzom, w jakim stopniu i dlaczego zmieniła ona jego życie. Film to nie zawsze jest jak książka, która ma poruszać wyobraźnie – film to „bardzo łatwy” sposób okazywania swoich wizji.

Łatwowierność chłopaka także jest zbyt mocno oklepana, przez co akcja toczy się bardzo szybko. Rozmowa toczona między xxx, a mężczyzną w czerni jest czasami bardzo prostacka, chociaż niekiedy można wyciągnąć z niej pewne wnioski.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem okazuje się być zakończenie, w którym bohater decyduje się odmienić swój los. W niezwykłych okolicznościach znika z piwnicy i fotografii, gdzie jego brat znajduje po nim wyłącznie zdjęcie z uwiecznionym wnętrzem podziemi. Reżyser bardzo interesująco zachęca nas do tworzenia własnego zakończenia, dzięki czemu nie tylko możemy się zastanowić i spróbować postawić na miejscu chłopaka, ale także ułożyć finisz tej historii.

Przymierzając się, więc do obejrzenia tej kilkuminutowej krótkometrażówki warto nie nastawiać się na wielką rewelację. „Czas czeka na nas” co prawda nie należy do najgorszych amatorskich dzieł, jednak czasami powiewa w nim nudą, sztucznością oraz banałem.

 

GRA AKTORÓW

Mateusz – ☻ ☻ ☻ ☻ ☺

Tomek –☻ ☻ ☻ ☻ ☺

Człowiek w czerni – ☻ ☻ ☻ ☻ ☺

OCENA OGÓLNA:

FABUŁA – 3

GRA AKTORSKA – 3,5

BŁĘDY LOGICZNE – 4,8

DŹWIĘK – 4

CHARAKTERYZACJA (OTOCZENIE) – 3

MUZYKA – 4

ŚWIATŁO – 4,5

KADRY – 4

BŁĘDY TECHNICZNE – 4,5

DIALOGI – 4

KLIMAT – 4

ŚREDNIA: 3,8

DLACZEGO TAKA OCENA?

Film można znaleźć na naszej stronie.

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

Share This Article

O autorze

(1) Komentarz

  1. tomox
    1 lutego 2013 at 15:37

    Ojej, nie spodziewałem się że nasz film zostanie poddany recenzji :) zrobiliśmy go żeby fajnie spędzić wolny czas, nie podchodząc do tego zbyt profesjonalnie, jednak w czerwcu planujemy nagranie kontynuacji, obiecuję że postaramy się poswięcić na to więcej czasu, przyłożyć się i nie powtórzyć opisanych w tekście błędów, tak więc dziekuję za konstruktywną krytykę i już zapraszam na "Czas czeka na nas II" :) Pozdrawiam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
poszukiwania
Zapraszamy do zabawy!

Ostatnio wpadliśmy na pomysł zorganizowania zabawy na Facebooku, której celem będzie promocja Waszych filmów. Zasady są proste: My publikujemy informację,...

Zamknij