Sunday, Apr. 21, 2024

Dubel #59 – „Maraton miłości” (2013)

Autor:

|

21 listopada 2013

|

Dubel #59 – „Maraton miłości” (2013)

okejka1„Maraton miłości” <2013>

Reż. Maciej Nikuła

 

 

Miłość jest w nas od samego początku. Przychodzimy na świat i spotykamy się z jej potęgą. Dzięki rodzicom, czy rodzeństwu uczymy się kochać. To sprawia, że następnie szukamy dalszych owoców. Czy jednak zawsze spoglądamy tam, gdzie powinniśmy?”

Maraton miłości” jest idealnym połączeniem muzyki oraz obrazu przedstawiającego bardzo krótką, aczkolwiek przepełnioną mocą historią. Już na samym początku jesteśmy wprowadzeni w życie młodej kobiety, która siedząc na ławce kończy czytać książkę. Po zakończeniu dzieła zaczyna marzyć o wielkiej miłości, a gdy takowa się nadarza odwraca od niej wzrok – będąc zniesmaczona.

mm1

Nasza ścieżka do wymarzonej drugiej połówki dla każdego jest inna. Niejedni spotykają ją za pierwszym podejściem, a inni tak, jak główna bohaterka muszą się mocno namęczyć, aby odnaleźć swoje przeznaczenie. Niestety ostatecznie wciąż możemy być niezadowoleni. W takich momentach warto się zastanowić, czy nie przeoczyliśmy czegoś istotnego w naszym życiu, co sprawiłoby nam większą radość, niż bieganie za ideałami.

 mm2

Ta krótkometrażówka, mająca zaledwie pięć minut, posiada w sobie historię jednej dziewczyny, która mogłaby być przypisana do każdego z nas. Jest naprawdę bardzo prosta, toczy się zupełnie bez słów, a dobrze zsynchronizowana muzyka dodaje wszystkiemu smaczku. To właśnie dowodzi, że do stworzenia dobrej etiudy nie są potrzebne nie wiadomo, jakie pieniądze. Wystarczy na dobrą sprawę pomysł, niewielka wiedza dotycząca obsługi własnego sprzętu i technicznych zabaw, jakim jest na przykład montaż, oraz płynna realizacja.

mm3

Nie będę ukrywać, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie główna rola, wykonana przez Weronikę Kołodziejską. Aktorka fenomenalnie wykonała swoje zadanie dane przez reżysera i to stanowi dużą część zwycięstwa. Właśnie dzięki tej dziewczynie, dzięki jej mimice, gestom, zachowaniu – ta etiuda ma swój czar.

mm4

Filmik bez dwóch zdań powala swoją pomysłowością i wykonaniem. Ma swoje momenty komedii oraz romantyzmu. Nie zanudza, nie wprawia w zagubienie, a na sam koniec zasypuje nas mocnym i konkretnym morałem. Nic dodać nic ująć! Ta właśnie produkcja należy do jednej z lepszych amatorskich produkcji.

 

OCENA AKTORÓW:

Weronika Kołodziejska – 5

OCENA OGÓLNA:

Fabuła – 4,3

Gra aktorska – 4,8

Błędy logiczne – 4,7

Charakteryzacja – 4,5

Muzyka – 5

Światło – 4,5

Kadry – 4,5

Błędy techniczne – 4,6

Klimat – 4,8

ŚREDNIA: 4,62

       DLACZEGO TAKA OCENA?

Film można znaleźć na naszej stronie.

Zobacz ranking TOP 10 najlepszych filmów recenzowanych w Dublu!

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

Share This Article

O autorze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
kbc
Bochnia 1993 – o tym, jak sentyment przyciąga ludzi…

Początek listopada... Wpadam na pomysł oddania starych kaset VHS do przerobienia na DVD. Robię to ze świadomością, że pośród szeregu...

Zamknij