Saturday, Sep. 23, 2023

Dubel #63 – „Jedno miasto – różne pasje” (2013)

Autor:

|

23 stycznia 2014

|

Dubel #63 – „Jedno miasto – różne pasje” (2013)

okejka1Jedno miasto – różne pasje” <2013>

Reż. Stavo Łukasiewicz

 

Miasto budzi się,

z naszymi marzeniami.

szumem ulic budzi mnie.”

Cyt. Yugopolis – Miasto budzi się.

jm1

Jedno miejsce – różne pasje” zabiera nas w krótką podróż do wnętrza miasta Czechowice-Dziedzice. Ukazuje nam, w jaki sposób można wykorzystać walory, które oferuje nam otoczenie. Dostrzegamy w tym nie tylko próbę „sprzedania” światu marketingowych chwytów, ale także pewnego rodzaju motywację. Motywację do życia na zewnątrz, z dala od monitorów naszych komputerów, czy innych technologi, w zgodzie z naturą, która może dać nam pasję i szczęśliwe wspomnienia.

jm2

Kilka ujęć i jedna wizja prowadząca do małego sukcesu. Miasto tętni życiem, a filmik jest konkretnym zaproszeniem do ich świata. Woda i lot ptaka to namiastka tego, co może nam zaoferować klip. Twórcy pokazują nam swoje umiejętności poprzez dynamiczne sceny, przenosząc nas sprawnie z jednej atrakcji do następnej.

jm3

Mamy okazję przypomnieć sobie, w jaki sposób uwielbialiśmy spędzać czas, jako dzieci, a w jaki sposób spędzamy go teraz. Aktywność fizyczna nie kończy się przecież na zajęciach wychowania fizycznego w szkole :). Dodatkowo muszę zaznaczyć, że krótkometrażówka jest, jak świeży powiew lata, które podkreśla walory wakacji :).

jm4

Osobiście jedyne, co mnie drażni w tej produkcji to dźwięk przebijający się w tle przez muzykę. Jest on nie tyle nieodpowiedni, co zdecydowanie wybijający z rytmu. Dobrze dobrany kawałek skomponowany z obrazem, w pewnych momentach zaczyna po prostu charczeć.

 jm5

 

Mimo wszystko zawsze przyjemnie ogląda się klipy promujące nie tylko ludzkie „osobowości”, ale także „swoje” miasto. Warto doceniać to, co mamy wkoło, bo wielokrotnie zapominamy o tych przyjemnościach, które nie są przykładowo kupnem najnowszego iPoda :).

 

OCENA OGÓLNA:

 

 


FABUŁA 3,5
GRA AKTORSKA 4
BŁĘDY LOGICZNE 4,5
DŹWIĘK 3,8
CHARAKTERYZACJA 4,2
MUZYKA 4,8
ŚWIATŁO 4,5
KADRY 4,2
BŁĘDY TECHNICZNE 4,5
KLIMAT 5

ŚREDNIA

4,2


 

          DLACZEGO TAKA OCENA?

Film można znaleźć na naszej stronie.

Zobacz ranking TOP 10 najlepszych filmów recenzowanych w Dublu!

Zapraszamy do oglądania i komentowania filmu. Wyrażając swoją opinię możesz pomóc nam ulepszać kino amatorskie.

 

 

Share This Article

O autorze

(1) Komentarz

  1. Pan Antenka
    24 stycznia 2014 at 21:53

    Kira, kup sobie dobre głośniki to Ci nic nie będzie charczeć, albo słuchając na laptopie załóż słuchawki, to pomaga. Poza tym co to za idiotyczny pomysł żeby recenzować film promujący miasto. To że jest dobrze zrobiony to każdy widzi :P Recenzuj lepiej nowości a nie opieprzaj się. Yo!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
powiekszenie_plansza_ekran
Powiększenie – nowy konkurs MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty poszerza program o nową sekcję konkursową: Powiększenie, która jest skierowana do wrocławskiego środowiska filmowego...

Zamknij